Po rozchode s Xavim Hernandezom z FC Barcelona sa začalo špekulovať o budúcnosti Sergiho Roberta.

Po strate jednej z hlavných opôr v klube a po príchode Hansiho Flicka sa predpokladalo, že Roberto sa možno dostane do slepej uličky. Zdá sa však, že napriek zmene vo vedení budú Katalánci dôverovať Robertovi ešte jednu sezónu. V správe, ktorú zverejnil madridský denník Marca, boli zverejnené dôvody, ktoré klub viedli k predĺženiu zmluvy s kapitánom Blaugranas.

Jeho skúsenosti a rozhodnosť

Roberto prešiel celou svojou kariérou v Barcelone a klub pozná dokonale. Jeho skúsenosti s hraním pod viacerými trénermi a v rôznych situáciách z neho robia jedinečného univerzála, najmä keď sa Španiel môže pochváliť niekoľkými veľkými zápasmi. Katalánci si preto cenia všestrannosť 32-ročného hráča a veria, že jeho desaťročia skúseností by sa im mohli v priebehu sezóny hodiť.

Možný odchod Oriola Romeua

Romeu v strede nedokázal naplniť očakávania, a tak klub skúma možnosti jeho odchodu. Ak by odišiel, Barcelona by prišla o hráča v strede poľa, takže zotrvanie Roberta by bolo rozumnou voľbou. Kapitán Barcelony je dobre zbehlý v hre na dvoch pivotov a mohol by pomôcť posilniť rady.

Jeho príkladné správanie

Marca píše, že Robertov prístup je v klube veľmi cenený a jeho správanie bolo v šatni vždy pozitívne. Ako kapitán slúži mladým ako dobrý vzor a nikdy sa nezdá, že by sa sťažoval na nedostatok herného času alebo na to, že hrá na nevýhodných pozíciách. Roberto navyše patrí medzi hráčov s najnižším príjmom v tíme, čo podčiarkuje jeho oddanosť klubu.

Jeho vodcovstvo a znalosť klubu

Napokon, Robertove vodcovské kvality sú zjavné na ihrisku aj mimo neho. Veterán je známy tým, že pomáha novým hráčom aklimatizovať sa v tíme, rovnako ako mladíkom. Navyše vďaka svojim bohatým skúsenostiam hlboko rozumie filozofii klubu a stelesňuje jeho hodnoty.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

7 komentáre
Marian Premium
2024-05-30 07:37:48
Navyše je to prakticky jediný hráč v histórii klubu, schopný streliť víťazný 6. gól v zápase (Remontada vs PSG).
Ostatní velikáni boli schopní rozhodnúť víťazným 1. gólom (Koeman vo finále LM 1992) alebo 2.,3.,4.,5. víťazným.
Sergi Roberto je len jeden.
🙃🙃😜
Marco01 Premium
2024-05-30 07:43:19
1. Jeho postupovy gol v remontade proti P$G
2. Jeho vyvezenie lopty z vlastnej polovice pri rozhodujicom gole Messiho v El Clasicu
3. Lebo je to odchovanec
4. Nerobi ziadne problemy aj ked sedi na lavicke