Švédsko vzdalo hold Zlatanovi Ibrahimovićovi v Štokholme pred priateľským zápasom proti Srbsku. Bola to posledná rozlúčka so švédskou hviezdou, ktorá pred rokom ukončila kariéru. Ibra strelil 62 gólov v 122 zápasoch za švédsku reprezentáciu. Vo svojej klubovej kariére hral vo farbách Malmo, Ajaxu, Juventusu, Interu, Barcelony, Milána, PSG, Manchestru United a LA Galaxy.

"Pred dvadsiatimi piatimi rokmi som si povedal, že budem najlepší v histórii. Veľa ľudí sa mi smialo. O dvadsaťpäť rokov neskôr tu môžem stáť a povedať, že som najlepší futbalista všetkých čias," povedal Zlatan.

Ibrahimović bol vždy referenčným bodom pre mnohých mladých ľudí, ktorí sa chceli a chcú venovať futbalu. Švéd sa im tiež prihovoril: "Mladej generácii chcem odkázať: Odvážte sa snívať vo veľkom. Ak nemáte silu snívať o veľkých veciach, oprite sa o moju cestu a načerpajte z nej silu. Som živým dôkazom toho, že nič nie je nemožné, bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzate. Dúfam, že sa vám moja cesta páčila," povedal Ibrahimović na štadióne, kde fanúšikovia skandovali jeho meno.

"Možnosť obliekať dres švédskej reprezentácie je pre futbalistu to najlepšie. Nosil som ho s hrdosťou a láskou. Bolo mi tiež cťou byť kapitánom tímu. Páni, teraz cítim mravčenie v žalúdku. Chcem skončiť slovami: Švédsko, do boja, milujem ťa."

zdroj: as.com
foto: twitter

Diskusia

4 komentáre
2024-06-10 07:04:26
😅😅😅
2024-06-10 07:38:40
Typický Zlatan ....Ale mal som ho rád.