Aktivita Barcelony v letnom prestupovom období minulého roka bola kvôli ekonomickým problémom dosť obmedzená. Napriek tomu z klubu odišlo niekoľko hráčov, či už na hosťovanie alebo na trvalý prestup.

Jedným z významných odchodov bol Ousmane Dembélé. V ideálnom prípade by Barcelona uprednostnila udržanie tohto Francúza, najmä vzhľadom na to, že bývalý tréner Xavi Hernandez mu veľmi dôveroval. Aj napriek tomu, keď PSG prejavil záujem, Dembélé chcel využiť príležitosť a odišiel.

Teraz uplynul celý rok, odkedy Dembélé oblieka parížsky dres. Keď sa zamýšľa nad svojou cestou, porovnáva rozdielne požiadavky Xaviho a Luisa Enriqueho: "Luis Enrique mi dáva viac slobody ako v Barçe, necháva ma hrať kdekoľvek. Ako 'desiatka', ako falošná 'deviatka'... V druhej polovici sezóny som mal viac slobody," povedal Francúz, ktorého citoval katalánsky denník Sport.

Dembélé tvrdí, že pod Luisom Enriquem môže na rozdiel od svojho pôsobenia v Barcelone slobodne obsadzovať mnohé zóny na ihrisku: "Tréner mi povedal, aby som sa pohyboval všade, len nie na krídle. V Barcelone som bol prilepený k postrannej čiare," dodal.

Vzhľadom na to, že Xavi uprednostňoval preťaženie jednej strany ihriska pred presunom hry na Dembélého, ktorý bol využívaný ako izolované krídlo, má právo tvrdiť, že mal minimálnu voľnosť. Koniec koncov, väčšinou mu bolo zverené, aby sa pustil do obrancov na šírku, pričom mal obmedzenú voľnosť pri zbiehaní smerom dovnútra.

Hoci výkonnosť 27-ročného hráča nebola v PSG výnimočne vysoká, v minulej sezóne patril k najdôležitejším ofenzívnym hráčom a zvyčajne sa nachádzal v centre hry. Dokonca na to doplatila aj Barcelona vo štvrťfinále Ligy majstrov, keď počas dvojzápasu dvakrát skóroval a spôsobil obrane Kataláncov veľa problémov.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
8JK8 Premium
2024-06-13 21:29:55
No dobre a teraz nech sa pozrie koho mal na rb u nás a koho v psg
2024-06-14 04:35:59
prepacte mimo temu, ale na ktorejsi fanusikovskej stranke som natrafil na zostrih z el clasica ked mal Messi 17 ako tam ziaril. kto ma zaujem tu je video: https://www.facebook.com/...