Podľa katalánskeho denníka Mundo Deportivo má Newcastle United z Premier League záujem o útočníka Ferrana Torresa a obrancu Andreasa Christensena z Barcelony.

Newcastle United, tím podporovaný saudskoarabskými investormi, plánuje na nadchádzajúcom letnom prestupovom trhu urobiť veľký rozruch a je ochotný minúť veľa peňazí na príchod špičkových hráčov. Christensen, ktorý pôsobil v Chelsea, je v Premier League dobre hodnotený. Správy z Anglicka naznačujú, že Newcastle považuje Christensena za kľúčového hráča, ktorý môže výrazne zlepšiť ich obranu.

Zaujímavé je, že záujem Newcastlu o Christensena, o ktorého sa zaujíma aj Saudská Arábia, nie je nový; o jeho podpise uvažovali už počas zimného prestupového obdobia, avšak hráč aj vtedajší tréner Barcelony Xavi boli proti, a preto sa tento krok neuskutočnil. Medzitým je Torres, ktorý predtým hrával za Manchester City, ďalším cieľom Newcastlu. Napriek tomu, že teraz hrá v Španielsku, na jeho výkony v Premier League stále pamätajú.

Denník naznačuje, že Newcastle už v tejto sezóne predložil ponuku za Torresa. Je ochotný zaplatiť 15 miliónov eur vopred a ďalších 5 miliónov eur v bonusoch. Táto ponuka sa však považuje za pomerne nízku v porovnaní s tým, čo za neho zaplatila Barcelona. Barcelona vynaložila 55 miliónov eur vopred a 10 miliónov eur v bonusoch a zatiaľ sa jej vrátila len polovica tejto investície. V súčasnosti má Torres s Barcelonou zmluvu do roku 2027, keďže do klubu prišiel v januári 2022.

Za zmienku stojí aj to, že Newcastle United sa už v minulosti pokúšal podpísať iného hráča Barcelony, Raphinhu, a to minulý rok. Hovorilo sa o ponuke vo výške približne 80 miliónov eur. Niektoré správy však naznačujú, že Newcastle navrhol výmenný obchod zahŕňajúci Bruna Guimaraesa spolu s dodatočnou finančnou kompenzáciou. Napokon však z toho nič nebolo.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-06-15 12:13:53
Výmena Ferran Christensen za Guimaraesa