V katalánskych médiách sa objavili správy, že Deco by chcel poslať Vitora Roqueho na hosťovanie do FC Porto. Brazílčan a jeho agent Andre Cury, ktorý je fanúšikom Barcelony dobre známy, však nie sú takejto možnosti naklonení a požadujú, aby ho klub buď definitívne predal, alebo dal 19-ročnému mladíkovi reálnu šancu. Športové riaditeľstvo čaká ťažké rozhodnutie a chyba povedie k materiálnym a imidžovým škodám.

Roque urýchlil svoj návrat do Barcelony, chcel sa čo najskôr objaviť na tréningu a vstúpiť do predsezónnej prípravy vo výbornej forme. Útočník chce presvedčiť Hansiho Flicka a vybojovať si trvalé miesto v tíme. Pomôže mu v tom aj samotný klub, ktorý si obmedzil vlastné možnosti tým, že si neuplatnil opciu na odkúpenie Paua Victora, najlepšieho strelca rezervy. Za zmienku stojí, že odstupná klauzula mladého Španiela bola len 3 milióny eur.

Barcelona v spolupráci s Brazílčanom a jeho agentom urýchlila jeho prestup do klubu, ale 19-ročný hráč nedostal od Xaviho šancu a neskôr sa objavili špekulácie o jeho možnom odchode na hosťovanie. S touto možnosťou nesúhlasí samotný futbalista ani jeho zástupcovia, ktorí sa vyjadrujú jasne: buď bude Roque hrať za prvý tím, alebo si bude hľadať nového zamestnávateľa. Podľa Sergiho de Juana z madridského denníka AS by Deco radšej hráča v klube udržal, ako by dovolil definitívny prestup, ktorý by znamenal veľkú stratu.

Pre Barçu by bol predaj Brazílčana za zlomok sumy, ktorú za neho klub musel zaplatiť, skutočnou katastrofou, a to z finančného aj imidžového hľadiska. Barcelona si to nemôže dovoliť, najmä vzhľadom na svoju komplikovanú rozpočtovú situáciu. Treba pripomenúť, že Roqueho registrácia bola založená na súdnom rozhodnutí, ktoré nie je právoplatné, a bola možná len vďaka Gaviho zraneniu, ktoré ho vyradilo do konca sezóny. Klub musí pamätať aj na potrebu zaregistrovať nové zmluvy pre Baldeho a Gaviho a priviesť defenzívneho záložníka, čo je pre Barcelonu najvyššou prioritou.

V súčasnosti Roque a jeho agent držia klub v šachu. Na jednej strane by pre Barcelonu bolo najvýhodnejšou možnosťou hosťovanie (v tejto súvislosti sa hovorilo o Porte), na druhej strane by súhlas s podmienkami Brazílčana ukázal slabosť klubu a znamenal by veľkú finančnú stratu. Najlepšie pre všetky strany by bolo udržať 19-ročného mladíka v tíme a dať mu šancu hrať, čo však bude závisieť od jeho športovej dispozície. V tejto súvislosti je povzbudivý jeho prístup k tréningovému aspektu a jeho skorý návrat do tréningového centra, aby sa mohol lepšie pripraviť na nadchádzajúcu predsezónnu prípravu.

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
2024-06-18 06:44:47
Keby nestal to čo stal tak po jeho výkonoch na ihrisku po ňom neštekne ani pes.... Taký Marc guiu ukázal za pár minút väčší potenciál
2024-06-18 09:09:45
My vidime len to,co bolo v zapase a toho teda nebolo vela. Trener (Xavi) ho ale videl na treningoch kazdy den a urcite by dostal viac sanci,ak by na nich hviezdil.Nechce sa mi verit,zeby bol sikovny a nedostal sance. Uvidime ,co povie - urobi Hansi.