S Barcelonou sú neustále spájaní rôzni hráči a dnes mal Deco okrem iného hovoriť s agentmi Daniho Olma. Joaquim Piera z katalánskeho denníka Sport, ktorý často informuje o preferenciách športového riaditeľa, uvádza mená dvoch futbalistov, ktorí by mali byť na vrchole jeho zoznamu želaní.

Podľa novinára sú vybranými hráčmi na posilnenie dvoch kľúčových postov, a to ľavého krídla a druhej formácie, Luis Díaz a Bruno Guimaraes. Obaja sa už v súvislosti s Barcelonou viackrát spomínali a obaja by boli veľmi drahí. Piera tvrdí, že Barça nevylučuje nákup týchto hráčov, pokiaľ budú splnené finančné podmienky. Majú byť maximálnym cieľom, keďže klub sa v tejto fáze nechce vzdať takýchto ambícií.

Barcelona má pred sebou celé leto a o jej situácii môže rozhodnúť mnoho faktorov. Klub sa chce pri získavaní hráčov vrátiť k pravidlu 1:1 a čaká na stanovenie platového stropu v La Lige. Pozíciu Blaugranas ovplyvní aj predaj hráčov a niektoré operácie, ako napríklad tá s Mikaylom Fayeom, sú už dohodnuté. Piera vysvetľuje, že v závislosti od toho, ako sa situácia vyvinie, bude Barça pracovať na rôznych možnostiach, na tých drahších alebo lacnejších.

Medzi prvých novinár zaradil Guimaraesa, ktorý bol podľa neho vždy prvou možnosťou pre Deca. Športovému riaditeľovi sa páči aj Douglas Luiz, ale ten je na najlepšej ceste prestúpiť do Juventusu. Pri porovnaní týchto dvoch hráčov by si Deco aj tak mal vybrať Guimaraes. Podľa Piera by sa z príchodu takéhoto hráča, ktorý má v úmysle urobiť ďalší krok v kariére a vždy sníval o tom, že bude hrať za Barcelonu, veľmi tešil aj Hansi Flick.

Novinár denníka Sport tiež uvádza, že Luis Díaz je pre Deca ideálnym krídelníkom do tímu Blaugranas a tréner si veľmi cení aj výkony tohto hráča, ktorého považuje za pripraveného a zrelého. Piera sa domnieva, že až druhým na zozname na posilnenie ľavého krídla je Nico Williams.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.