Prestup Mikayila Fayeho do Porta je v poslednom čase veľmi aktuálnou témou, pričom Porto za obrancu údajne ponúka približne 15 miliónov eur. V tejto operácii však existujú určité nezrovnalosti, ktoré znamenajú, že sa vôbec nemusí uskutočniť.

Ako sa uvádza v programe Jijantes FC, včera sa uskutočnilo stretnutie medzi Fayeho agentom (a Danim Olmom...) a Decom, na ktorom sa diskutovalo o ponuke Porta. Roger Torello z katalánskeho denníka Mundo Deportivo však informuje, že Barcelona sa odmieta hráča len tak vzdať a momentálne je prioritou, aby ho Hansi Flick posúdil počas predsezónnej prípravy a až potom sa rozhodol. Podľa novinára je Barça rozpoltená medzi udržaním talentovaného hráča a dobrým zárobkom.

Médiá sa pomerne zhodujú v tom, že Barcelona sa chce poistiť a zahrnúť do zmluvy klauzulu o spätnom odkúpení Fayeho, ak by jeho hodnota stúpla. Porto však v súčasnosti nie je ochotné na to pristúpiť.  A Barcelona podľa Torella vie, že jeden z tímov, ktoré majú o 19-ročného mladíka záujem, by za neho mohol ponúknuť ešte vyššiu sumu. Portugalci by zasa mohli futbalistovi ponúknuť vyšší kontrakt. Novinár Mundo Deportivo predpokladá, že ak by Faye zostal, všetko by sa teda mohlo skončiť predĺžením zmluvy, lepšími podmienkami a zaradením Senegalčana do prvého tímu. To sa však vzhľadom na počet stopérov v Barcelone zdá byť ťažké.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbaracelona.com

Diskusia

3 komentáre
2024-06-19 11:29:36
Tak hlavne, ze uz si niektori z diskutujucich stihli kopnut do vedenia...
2024-06-19 11:49:39
Ako sa to zdá byť ťažké zaradenie Fayeho do prvého tímu? Predať Christensena, alebo Iniga, Garciu ani nehovorím a miesto je. Netvárme sa, že sa to nedá.