Deca včera v kanceláriách v Ciutat Esportiva prijal Juanma López, agent Daniho Olma. Prišiel v spoločnosti Andyho Bara, ktorého klientom je zasa Mika Faye. Počas stretnutia sa diskutovalo o budúcnosti oboch hráčov a v prípade Daniho Olma športový riaditeľ vyhlásil, že Barça urobí všetko, čo je v jej silách, aby hráča priviedla k Blaugranas.

Podľa Ivana San Antonia z katalánskeho denníka Sport dal Deco na stretnutí jasne najavo, že Olmo je jednou z priorít projektu Hansiho Flicka. Španiel už bol jednotkou pre Xaviho a v tomto smere sa nič nezmenilo. Deco však nehovoril len o športových aspektoch, ale využil príležitosť a podrobne prediskutoval aj ekonomické otázky.

Ako je všeobecne známe, Barça nie je v najlepšej finančnej situácii a pred akoukoľvek operáciou bude musieť dať do poriadku svoje účtovníctvo. Klub pracuje na plné obrátky, aby športový riaditeľ zabezpečil minimálnu finančnú silu potrebnú na podpísanie hráča, akým je Olmo.

Barça vie, že kvôli svojim finančným problémom nemôže dosiahnuť plat, aký môžu hráčovi ponúknuť iné kluby, ale môže mu ponúknuť čo najdlhšiu zmluvu, aby mu to vynahradila. Deco sa venoval aj emocionálnej sfére, keď pripomenul Juanmovi Lópezovi, Olmovmu agentovi, odkiaľ hráč pochádza a že po dlhých rokoch pôsobenia v Európe bude žiť blízko svojej rodiny.

Dohoda medzi Barçou a hráčom by teda okrem určitých rozdielov v rokovaniach nemala byť prekážkou. Ide však o odstupnú klauzulu, ktorú má Katalánec zahrnutú v zmluve s RB Lipsko, ktorá bola predĺžená do roku 2027. Jej výška je 60 miliónov eur a vyprší 15. júla.

Podľa Ivana San Antonia sa počas stretnutia diskutovalo aj o tejto otázke, keďže ide o niečo, čo sa logicky týka hráčovej strany vzhľadom na ekonomické špecifiká, ktoré Barça v súčasnosti zažíva. Deco vysvetlil, že zámerom je rokovať priamo s RB Lipsko s cieľom nájsť vzorec, ktorý by vyhovoval obom stranám, keďže Barça v súčasnosti nie je schopná investovať 60 miliónov naraz. Zámerom by bolo platiť v splátkach, aj keby to znamenalo zvýšenie nákladov na prestup.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

8 komentáre
2024-06-19 14:10:07
Běžte už do prdele s těmihle hráči. Absolutní pruměrák pro kterého nemáme ani využití. Nechápu co na něm Deco vidí. Jo vlastně DECO ten nevidí vůbec nic!. Jestli se sem budou tahat flickovi hráči který nechce na ukor toho co by chtěl nebo co by odpovídalo jeho stylu. Tak doufám že Laportu a Deca poženou vidlemi. Z hoven do sraček nás fakt nikam neposune.
Deco je fakt mor!
2024-06-19 14:34:19
Alemany pod naspat prosim.