Krídelník Barcelony Raphinha odvážne prehovoril o svojich problémoch s duševným zdravím a prezradil, že zvažoval odchod z futbalu kvôli osobnému a profesionálnemu tlaku. V emotívnom rozhovore so spoluhráčmi sa Raphinha pri rozprávaní o ťažkom období svojej kariéry viditeľne rozcitlivel.

Brazílsky internacionál dokonca prezradil, že bol blízko odchodu z futbalu, ale jedinú motiváciu našiel v podobe svojho syna: "Nedávno som uvažoval o odchode z futbalu kvôli osobným a profesionálnym problémom," priznal Raphinha.

Raphinha, ktorý predtým pôsobil v Leeds United, prestúpil do Barcelony v lete 2022. Odvtedy útočník nastúpil v 87 súťažných zápasoch, v ktorých nazbieral 20 gólov a 25 asistencií. Raphinha však čelil kritike za to, že v Barcelone nedokázal naplno ukázať svoj potenciál. V skutočnosti je jedným z hráčov, o ktorých sa uvažuje, že v lete klub opustia.

Keď hovoril o svojom duševnom zdraví, Raphinha sa rozhovoril o kritike médií: "Rozmýšľal som o tom, že to vzdám. Už som mal život na dobrej ceste a nepotreboval som prežívať nejaké psychické problémy alebo agresiu médií, fanúšikov."

Raphinhu premohli emócie, keď začal hovoriť o svojom synovi, a musel sa na chvíľu odmlčať, aby chytil dych: "Teraz mám silu svojho syna, ktorý vo mne môže vidieť inšpiráciu," povedal. "Byť pre neho referenciou má pre mňa už teraz veľkú cenu. Pre môjho syna je motiváciou, keď vyrastá a vidí svojho otca hrať futbal reprezentujúci veľké kluby."

Vyjadrenia Brazílčana prichádzajú tesne pred začiatkom Copa America, kde sa od neho očakáva kľúčová úloha pri snahe Brazílie ovládnuť prestížny turnaj. Barcelona bude dúfať, že sa útočníkovi bude na Copa America dariť, pretože by to mohlo nielen zvýšiť jeho sebavedomie, ale aj prudko zvýšiť jeho trhovú hodnotu.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2024-06-19 15:56:30
Ani sa nedivim staci citat tu toxicitu tu na jeho adresu. V spanielsku je to este 10x horsie.....😔
2024-06-19 18:09:54
Veru. Je až neuveriteľné ako ľuďom prepína. A kvôli čomu? Je to len futbal...