V Barcelone sa začali objavovať pochybnosti o budúcnosti Ronalda Arauja. Klub chce, aby Uruguajčan predĺžil zmluvu, a preto mu pred časom predložil ponuku. Hráč však nereagoval. Problémy, ktoré vznikli na konci sezóny s Xavim a Gündoğanom, ho prinútili začať uvažovať o odchode z Barcelony a o ponuky nie je núdza.

Zdalo sa, že odchodom Xaviho a príchodom Flicka sa celá záležitosť urovnala, ale v posledných dňoch hráč nereagoval pozitívne. Na konci sezóny Uruguajčan vydal vyhlásenie, v ktorom oznámil stretnutie svojich zástupcov s klubom. Odvtedy uplynuli tri týždne a nedošlo k žiadnemu výraznému pokroku.

Podľa madridského denníka Marca je Deco v kontakte s jeho agentmi, ale nič nenasvedčuje tomu, že by sa stretnutie, ktoré obranca navrhol, malo v dohľadnom čase uskutočniť. Žiadny pokrok nenastal ani v otázke predĺženia zmluvy s hráčom. Z tohto dôvodu si klub začína myslieť, že Araujo možno prehodnotí svoj odchod. Bayern Mníchov ho mal vždy v hľadáčiku, rovnako ako tímy Premier League.

Vzhľadom na túto situáciu chce Barcelona urýchliť predĺženie hráčovej zmluvy. Návrh, ktorý mu predložila, výrazne zvyšuje jeho plat, ale je tiež pravda, že ponuky zo zahraničia sú veľmi lákavé. Treba pripomenúť, že Uruguajčan má klauzulu vo výške jednej miliardy euro. Barcelona nechce predať Arauja, ktorý by mal byť podľa nej spolu s Pauom Cubarsím základom obrany.

Je veľmi ťažké udržať hráča, ktorý nechce byť v tíme, ale aby sa klub rozhodol pre jeho predaj, ponuka by musela byť dostatočne vysoká. Okrem toho Joan Laporta vždy patril k najväčším podporovateľom stopéra a povedal, že by s ním podpísal doživotný kontrakt.

Ronald Araujo predĺžil zmluvu s Barcelonou pred dvoma rokmi. Aj vtedy boli rokovania komplikované a trvalo dlho, kým sa dosiahla dohoda kvôli hráčovým požiadavkám a záujmu iných klubov. Všetko nasvedčuje tomu, že situácia je podobná aj teraz. Problémom je, že sa môže objaviť ponuka, ktorú Araujo okamžite prijme. Treba si uvedomiť, že Barcelona síce chce, aby hráč zostal, ale zároveň jej chýbajú peniaze, a to by mohlo byť pre budúcnosť obrancu v katalánskom klube rozhodujúce.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
2024-06-20 14:07:02
Keď nechce predľžiť.tak predať čím skôr a čo za najvyššiu sumu. Hráča ktorý si nepredstavuje budúcnoť v klube netreba nasilu držať.
2024-06-20 14:16:47
Osobne by som ho predal ak pride slusna ponuka v oblasti 60-80m.

Ronald robi opakovane chybu vo velkych zapasoch - cervena proti psg, penalta v el classicu.
Mame cubarsiho a nejaku nahradu urcite zozeneme. Peniaze naviac sa daju investovat do DM alebo kridla.