Hoci všetky médiá tvrdia, že prioritou Barcelony v letnom prestupovom období je nový pivot a ľavé krídlo, novinár Catalunya Radio tvrdí, že hlavným cieľom Hansieho Flicka je Jeremie Frimpong.

Ako uviedol Oriol Domenech v relácii "Barça Reservat" na Catalunya Radio, holandský hráč Bayeru Leverkusen Jeremie Frimpong je prioritným prestupom, o ktorý požiadal sám Hansi Flick.

Novinár vysvetľuje, že jedným z argumentov pre tento prestup je potreba náhrady za Lamineho Yamala, keďže Flick nevidí v kádri miesto pre Raphinhu. Okrem toho sa očakáva, že Flick bude hrať systémom 4-2-3-1, pričom prejde na rozostavenie s tromi obrancami, takže mať univerzálneho futbalistu ako Frimpong bude užitočné.

Domenech tvrdí, že cena Frimponga sa pohybuje na úrovni 40-50 miliónov eur. Poukazuje na to, že hoci sa v médiách objavilo viacero mien, ktoré sú na zoznamoch Deca alebo Joana Laportu, práve Jeremie Frimpong má byť na vrchole zoznamu želaní Hansieho Flicka.

Možno pripomenúť, že pred niekoľkými týždňami o záujme Barcelony o 23-ročného hráča informoval David Bernabéu z katalánskeho denníka Sport, ktorý zároveň naznačil možnosť zapojiť do operácie aj Ansu Fatiho, čo sa však nakoniec zdá byť nerealizovateľné.

Samotný hráč týmto správam nevenuje žiadnu pozornosť: "Sú to len špekulácie... Nečítam špekulácie. Špekulácie sú len špekulácie, každý si môže hovoriť, čo chce," povedal Frimpong.

Na záver treba poznamenať, že Oriol Domenech je novinár, ktorý je známy svojimi dobrými informáciami o holandských futbalistoch. Pred niekoľkými rokmi, keď sa Frenkie de Jong chystal prestúpiť do Paris Saint-Germain, ako prvý informoval, že Holanďan nakoniec podpíše zmluvu s Barcelonou. Potom bol okrem iného dobre informovaný o prestupe De Ligta do Juventusu.

zdroj: Catalunya Radio
foto: twitter

Diskusia

4 komentáre
2024-06-20 18:55:04
Ja som za! Je mladý a ešte keď sa zapracuje na jeho defenzíve, tak môže byť našou voľbou na RB do budúcna. Má mať počas júla výkupku 40 mega. Mimo toho to vyzerá, že Leverkusen je ochotný jednať aj mimo toho a ešte začleniť iných hráčov do dohody, čo príde vhod napr. s Fatim. Čo ma len napadá, či by sa kupoval len na krídlo, alebo aj na beka, resp. či aj v prípade príchodu Frimponga bolo v pláne kúpiť Cancela. Za mňa by už príchod Cancela zmysel nedával, keďže defenzívne sú na tom podobne s tým, že Frimpong je mladší a ma šancu, že defenzívnu stránku zlepší. Rovnako Frimpong je rýchlejší než Cancelo a to bude dôležité vo Flickom systéme, aby tam niekto rýchly zachraňoval protiútoky ako Davies v Bayerne. Je tam Balde, ale Frimpong je rýchlostne ešte pred ním.
2024-06-20 20:21:41
Píše sa tu že cena 40-50m ... Ale treba rátať že určite potrebujeme DM a pravdepodobne aj LW .... Čo keď sa zráta tak to bude riadna palka