S odstupom času má Hansi Flick čoraz jasnejšiu predstavu o tom, ako bude vyzerať tím na začiatku jeho barcelonského dobrodružstva. Predovšetkým si uvedomuje, že na začiatku prípravy na novú sezónu nebude môcť počítať s výraznou skupinou hráčov, ktorí reprezentujú svoje krajiny na Majstrovstvách Európy a Copa América.

Prirodzene, najdlhšie budú absentovať tí hráči, ktorých tímy sa na turnaji prebojujú najďalej. Bez toho, aby sme boli zlomyseľní, sa dá predpokladať, že z národného tímu sa najskôr vráti Robert Lewandowski. Tak či onak, každý hráč dostane po poslednom zápase svojho národného tímu tri týždne dovolenky.

Z hosťovania sa vrátia Ansu Fati, Julian Araujo, Pablo Torre a Alex Valle. Títo hráči určite dostanú šancu získať si dôveru Hansiho Flicka a začať predzápas ako hráči Barçy. Valleho agent sa túto stredu stretol s Decom a bolo dohodnuté, že sa zúčastní prípravy s tímom. Julian Araujo je vysoko cenený a určite, ak bude tvrdo pracovať, Hansi Flick to odmení. Ansu Fati si chce vydobyť miesto v novom projekte, hoci v jeho prípade je to ťažšie, keďže prioritou Barcelony je podpísať krídelníka, vzhľadom na čo môže Španiel opäť odísť na hosťovanie. Pokiaľ ide o Pabla Torreho, v jeho prípade je účasť na predsezóne závislá výlučne od toho, či sa dovtedy nerozhodne o jeho budúcnosti.

Oriol Romeu, Iñaki Peña, Alejandro Balde a Iñigo Martínez majú platné zmluvy. Budúcnosť Sergiho Roberta bude čoskoro vyriešená. Gavi sa stále zotavuje zo zranenia a neponáhľa sa ani Frenkie de Jong, ktorý utrpel zranenie členka, ktoré ho vyradilo z účasti na majstrovstvách Európy. K tejto skupine sa pripoja mladí futbalisti. Podľa Sergiho Capdevilu z katalánskeho denníka Sport to budú určite Hector Fort a trojica futbalistov rovnakého mena: Marc Casadó, Marc Guiu a Marc Bernal.

K nim sa pridajú Unai Hernández, ktorý v súčasnosti rokuje o predĺžení zmluvy, Ander Astralaga, Noah Darvich, Gerard Martin, Pelayo, Pau Prim a Aleix Garrido. Všetci uvedení odohrajú v nedeľu svoj posledný zápas a odídu na 2-3 týždňovú dovolenku, po ktorej sa budú môcť začať pripravovať na sezónu s prvým tímom Barcelony.

Pau Cubarsí a Éric García vycestujú na Olympijské hry do Paríža a k tímu sa pravdepodobne pripoja v druhom augustovom týždni. Celkovo hovoríme o približne 15 istých menách a mladíkoch z klubu, ktorí budú tvoriť káder Barçy v prvom období vedenia Hansa Flicka.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.