Po niekoľkých rokoch bojov sa zdalo, že Sergiño Dest našiel pevnú pôdu pod nohami počas svojho hosťovania v PSV Eindhoven z FC Barcelona v minulej sezóne.

Zmluva o hosťovaní zahŕňala opciu na trvalý transfer v hodnote 10 miliónov eur, ktorú holandský celok zamýšľal aktivovať - čo by bolo pre Barçu vzhľadom na jej situáciu v oblasti finančnej fair play skvelé. Vážne zranenie kolena ku koncu sezóny však zničilo plány Blaugranas, keďže pravý obranca je teraz mimo hru minimálne do začiatku roka 2025.

PSV je zasa otvorené tomu, aby Dest zostal v klube, ale nemieni vyplatiť za transfer 10 miliónov eur, ktoré boli dohodnuté predtým. Madridský denník Marca informuje, že PSV nechce za Desta zaplatiť ani cent a má v úmysle podpísať ho z Barcelony zadarmo, hoci jeho zmluva s Kataláncami platí do roku 2025. PSV si chce Desta udržať, ale obáva sa rizika, že za hráča zaplatí peniaze, keďže nie je známe, ako na tom bude, keď sa dostane zo zranenia. Obe strany preto pracujú na priaznivom riešení a zvažujú sa dva možné scenáre.

Prvý scenár: Rozdelenie platu, potom transfer zadarmo

Ako už bolo spomenuté, Destova zmluva s Barcelonou platí do leta 2025. A prvou zvažovanou možnosťou je, že by v budúcej sezóne pokračoval na hosťovaní v PSV aj v prípade zranenia. Keď mu budúci rok vyprší zmluva, holandský klub ho môže podpísať zadarmo. V takom prípade by sa plat hráča na nasledujúcu sezónu rozdelil medzi oba kluby predtým, ako ho PSV podpíše ako voľného hráča. Takáto dohoda však nemusí byť pre Barcelonu výhodná, keďže by ešte v roku 2020 musela započítať náklady na amortizáciu vo výške 4,2 milióna eur z jeho podpisu.

Druhý scenár: Ukončenie zmluvy

Ďalšou možnosťou, ktorá by mohla prichádzať do úvahy, je priame ukončenie Destovej zmluvy s Barcelonou. Katalánci by dokonca mohli zvážiť ponechanie si percenta z budúceho predaja. Týmto spôsobom by sa klub úplne zbavil hráčovho platu a v budúcnosti by mohol získať späť amortizáciu alebo jej časť.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-06-21 09:24:21
Jasné, že im skončíme špek a začneme hopkať akú kážu len aby sme sa zbavili jeho platu.