Profesionálny futbal zďaleka nie je taký ružový, ako sa zdá zvonku. Astronomické výplaty môžu vyzerať lákavo, ale tlak a zodpovednosť, ktoré sú spojené s hraním za špičkový klub, nie sú pre slabé povahy.

Hviezda Barcelony Raphinha sa začiatkom tohto týždňa odvážne rozhovoril o svojich problémoch so sebadôverou a dokonca prezradil, že kvôli tlaku takmer skončil s futbalom. Nie je potrebné dodávať, že Brazílčanova situácia je pochopiteľná, pretože od svojho príchodu do Katalánska to nemá ľahké. Jeho čísla boli v oboch sezónach v klube pôsobivé, ale často musel bojovať o miesto v základnej zostave alebo hrať ako náhradník.

Od príchodu do Barcelony v roku 2022 nastrieľať Brazílčan za Kataláncov 20 gólov a zaznamenal 25 asistencií vo všetkých súťažiach. Napriek tomu nemá zaručené miesto v základe. Madridský denník AS pritom informuje, že Raphinha si neželá odísť z klubu napriek tomu, že sa šíria špekulácie o jeho odchode.

Zároveň si však uvedomuje, že vedenie Barcelony usilovne pracuje na príchode nového ľavého krídelníka pre budúcu sezónu. Keďže Lamine Yamal má už isté miesto v základnej jedenástke na pravej strane, takáto operácia prakticky pochová šance Raphinhu na to, aby sa stal hráčom základu. Otázkou teda je, či sa hráč v budúcej sezóne uspokojí s úlohou náhradníka. Jeho vek a potenciál však naznačujú, že so svojou situáciou len tak neuspojí.

Príležitosť na trhu

Raphinha nie je naklonený odchodu a svoje zámery tlmočil aj vedeniu. To však nič nevylučuje, najmä vzhľadom na situáciu v Barcelone. Katalánci, ktorí sa zmietajú vo finančnej kríze, nutne potrebujú veľké predaje, aby mohli v budúcej sezóne podpísať potrebné zmluvy. Barcelona vidí v Brazílčanovi s trhovou hodnotou viac ako 50 miliónov eur jednu z najlepších príležitostí na trhu. O Raphinhu sa zaujímali kluby z Premier League a Saudskej Arábie, a tak sa uvidí, či z toho vznikne niečo konkrétne.

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-06-21 09:38:06
Ak nie tento rok, tak to bude budúci rok. Ak toto leto vybavíme DM, LW a niekoho na RB Cancelo/Frimpong, tak budúci rok zostáva Wirtz, ktorý sa pravdepodobne zaradí medzi krídelníkov, takže súčasné krídla Ferran/Raphinha budú musieť uvoľniť miesto. Mimo toho bude treba asi aj hrot za Lewu o rok a z niečo to bude treba financovať.