Podobne ako minulé leto je João Felix naďalej v centre pozornosti a špekuluje sa o jeho budúcnosti. Portugalčan podpísal zmluvu s Barcelonou minulé leto, ale išlo len o ročné hosťovanie, a tak sa opäť objavujú otázniky týkajúce sa jeho budúcnosti.

Atlético Madrid naďalej dúfa, že sa mu podarí predať Felixa, ale Barcelona sa zdráha za hráča minúť veľkú sumu resp. zaplatiť čo i len euro. Ako sa ukazuje, nedávne pôsobenie útočníka v Portugalsku na EURO posilnilo šance Kataláncov získať Felixa na ďalšie hosťovanie.

Atlético Madrid nie je spokojné s nedostatkom minút v prípade Felixa

Podľa madridského denníka AS totiž fakt, že Felix na EURO2024 v drese Portugalska ešte nehral, Atlético Madrid frustruje, pretože sa domnieva, že mu to bráni zvýšiť svoju trhovú hodnotu. Na druhej strane Barcelona to považuje za pozitívny vývoj. Ak by mala v úmysle o Felixa usilovať, katalánsky klub vidí príležitosť dohodnúť sa na výhodnejších podmienkach.

Atlético Madrid dúfalo, že jeho prestupová čiastka sa zvýši vďaka jeho výkonom na medzinárodnej scéne, čo by prilákalo prípadných záujemcov. Avšak 24-ročný hráč neodohral za Portugalsko v úvodnom zápase EURO proti Česku ani minútu, čo Atlético veľmi mrzelo. Ak bude tento trend pokračovať, Barcelone sa možno podarí získať útočníka za zníženú cenu alebo si jednoducho ponechá krídelníka na ďalšie hosťovanie, čo jej umožní posilniť káder bez prekročenia rozpočtu.

Barcelona chce hráča len na hosťovanie

Denník uvádza, že tréner Hansi Flick vníma Felixovo pokračovanie pozitívne a odporučil klubu, aby si jeho služby zabezpečil, čo potvrdil aj samotný Joan Laporta. Avšak zlá finančná situácia Barcelony a hráčove nevyrovnané výkony v minulej sezóne znamenajú, že sa bude usilovať len o ďalšie hosťovanie. Hoci by ho Atlético Madrid radšej nadobro predalo, vzhľadom na to, že návrat útočníka k Rojiblancos je vylúčený, okolnosti ich môžu prinútiť súhlasiť s ďalším hosťovaním.

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2024-06-21 09:57:27
Usilujeme o hraca ktory nehra za repre a tesime sa z toho. To sme dopadli.

Nerozumiem preco o Felixe tolko stoji Barcelona, predviedil toho malo
2024-06-21 11:28:31
Joao má kopu talentu a má potenciál byť jedným z najlepších hráčov generácie. Problémom však je jeho prístup. Snaží sa tak v jednom zápase z desiatich. Sk mu nedokázal zmeniť mindset Simeone ani Xavi, tak uvidíme, čo zvládne Flick. Ten by to možno mohol dokázať. V opačnom prípade by zostal možno tak Ancelotti. Ten takéto hviezdičky zvláda extrémne dobre.