Madridský denník Marca uvádza, že Marc Guiu prijal návrh zmluvy od Chelsea a blíži sa k prestupu do klubu Premier League.

18-ročný Guiu vstupuje do posledného roka svojej zmluvy a Barça mu navrhla jej predĺženie, zatiaľ čo Chelsea a Bayern Mníchov prejavili vážny záujem o jeho podpis. Teraz sa zdá, že The Blues vyhrali preteky a sú pripravení podpísať útočníka aktivovaním jeho odstupnej klauzuly vo výške 6 miliónov eur.

Podľa denníka Marca Barcelona ponúkla Guiuovi štvorročnú zmluvu s hrubým platom 2 milióny eur ročne plus rad ľahko dosiahnuteľných bonusov. Chelsea však ponúkla odchovancovi La Masie trojnásobok sumy, ktorú Katalánci položili na stôl. Rozdiel bol taký veľký, že pre Barcelonu bolo v tomto smere prakticky nemožné rokovať. Preto z ponuky na predĺženie zmluvy, ktorú hráčovi predložila, neustúpila.

Športové riaditeľstvo chápe, že to bolo v rámci rozpätia, ktoré majú v platovej tabuľke hráčov, a nechystali sa ju porušiť. Guiu už preto anglickému klubu oznámil, že akceptuje ponuku, ktorá mu bola predložená, a že odmieta s Barcelonou predĺžiť zmluvu.

Po pondelkovej porade s rodinou a zástupcami sa hráč rozhodol urobiť posledný krok a odísť do Premier League. Chelsea má v úmysle oficiálne oznámiť podpis zmluvy do nedele 30. júna. V skutočnosti by sa The Blues nebránili oznámiť prestup už tento utorok alebo stredu, ak budú všetky dokumenty v poriadku.

zdroj: marca.com
foto: Twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

6 komentáre
2024-06-25 13:16:30
Na transfermarket píšu, že ma hodnotu 7.3 M .... škoda
2024-06-25 13:18:39
Dalsi zvlastny case… lewa je stary a potrebujeme vychovat nahradu. Roqueho chcu poslat na hostovanie co ukazuje ze sa snim moc nepocita. Guiu vzdy ked nastupil talent ukazal, ale takisto sa snim do prveho teamu nepocita. Peniaze na hviezdy typu Alvarez, Haaland atd klub nema.

Co mi uchadza?