FC Barcelona je odhodlaná predĺžiť zmluvu so spoločnosťou Nike po niekoľkých mesiacoch napätia medzi oboma stranami.

To viedlo klub k sérii súdnych sporov proti spoločnosti Nike z rôznych dôvodov a nakoniec k tomu, že klub ukončil zmluvu so spoločnosťou, ktorá platí do roku 2028. Na tento tvrdý postup Barçy reagovala americká spoločnosť, ktorá sa bránila. Sudca rozhodol o vydaní predbežných opatrení, ktoré dali odevnej spoločnosti navrch. V skutočnosti schválil zmluvu do roku 2028 a nariadil Barçe, aby nerokovala so žiadnou inou značkou.

Zároveň klub a spoločnosť so sídlom v Oregone rokovali a dosiahli dohodu o predĺžení zmluvy na minimálne desať rokov s bonusom viac ako sto miliónov a ročným príjmom takmer sto miliónov, hoci v dĺžke trvania boli rozpory.

Ako píšu Fernando Polo a Sergi Sole z katalánskeho denníka Mundo Deportivo, Barça momentálne čaká na súdne riešenie, ktoré, ako dúfa, príde čoskoro, čo by malo pomôcť rokovaniam so spoločnosťou Nike a priblížiť strany k dohode. Barcelona priznáva, že súčasťou "rokovaní" s americkou spoločnosťou bolo aj rozhodnutie o ukončení zmluvy s Nike. Klub tak chcel ukázať, že neblufuje, keď sa stretol s Puma, aby si vypočul ich ponuku alebo aby získal informácie o vytvorení vlastnej značky. V skutočnosti klub zašiel tak ďaleko, že si vyskúšal dresy značky Hummel ako prototypy toho, čo by mohlo byť novým dresom jeho vlastnej výroby.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.