Prehra brazílskej reprezentácie s Uruguajom vo štvrťfinále Copa América znamená, že Raphinha oficiálne ukončil svoju sezónu a odišiel na dovolenku. Napriek tomu bude jeho meno v nasledujúcich týždňoch naďalej v centre pozornosti. Brazílčan je jedným z hráčov, ktorých by Barça mohla predať v letnom prestupovom období, aby si mohla dovoliť predpokladané prestupové kroky.

Barcelona potrebuje posily. Na splnenie krátkeho zoznamu želaní Hansiho Flicka potrebuje klub zarobiť nejaké peniaze, aby ich potom mohol minúť na konkrétnych hráčov. V tejto súvislosti sa v médiách spomínajú dvaja hráči Blaugranas, ktorých budúcnosť je otázna: Raphinha a Ronald Araujo. Uruguajský obranca ukončil svoju účasť na turnaji napriek postupu svojho národného tímu do semifinále Copa América. Počas zápasu s Brazíliou si privodil zranenie, ktoré ho vyradí z hry na niekoľko týždňov.

Zranenie 25-ročného obrancu nepomohlo situácii Raphinhu. Podľa Joaquima Piera z katalánskeho denníka Sport by niektorí ľudia v klube radi Brazílčana predali do Saudskej Arábie. Podľa novinára existuje jedna, ktorá by mohla dosiahnuť 100 miliónov eur s bonusmi. Najodhodlanejší získať Raphinhu je Al-Hilal, ktorého trénerom je charizmatický Portugalčan Jorge Jesús.

Raphinha má v Arábii veľmi dobrú povesť po svojich výkonoch za Barçu a brazílsky národný tím. Ak by prijal ponuku zo saudskoarabskej ligy, jeho plat by sa minimálne zdvojnásobil, nehovoriac o samotnej prestupovej prémii. Teraz je na ťahu Brazílčan. Prípadný predaj za minimálne 80 miliónov eur by Barcelone umožnil získať financie potrebné na podpis dvoch hráčov, o ktorých klub uvažuje ako o posilách. Má ísť o pivota a ľavého krídelníka. Samozrejme, Raphinha si tvrdošijne stojí za svojím postojom a nechce opustiť Katalánsko, čo Decovi tlmočil v koncovke klubovej sezóny. Športový riaditeľ Barçy má teraz 50 dní na to, aby svojho bývalého klienta presvedčil, aby napriek tomu súhlasil s prestupom do Saudskej profesionálnej ligy, kde by okamžite získal status hviezdy.

Podľa Joaquima Piera má však Raphinha vlastný podrobný plán postupu. Chce hrať a vyhrávať trofeje na novom Camp Nou, aj keď vie, že na jeho prirodzenom poste naskočí do tímu niekto iný. Chce splniť svoju zmluvu, pretože verí, že to je najlepší scenár, ako sa dostať do brazílskej reprezentácie v roku 2026 a vycestovať na svoje druhé majstrovstvá sveta.

zdroj: sport.es
foto: Twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

12 komentáre
2024-07-08 10:02:17
Ja ho chápem, tiež by som na jeho mieste nechcel prestúpiť do Saudskej Arabie. V Európe ale za neho nikto nedá adekvátne prachy... Takže pravdepodobne ostane.
2024-07-08 10:22:31
Pojdme dotlacit k prestupu hrace, co neco umi a predvadeji a nechme si nekoho , kdo nema na zaklad a lesti lavku. Logika FCB😀