Ešte pred niekoľkými týždňami sa zdalo, že talentovaný belgický stopér Jorthy Mokio prestúpi do Barcelony. Nakoniec si 16-ročný mladík vybral Ajax a dôvody tohto rozhodnutia vysvetlil jeho otec v rozhovore pre rodný Het Belang van Limburg.

"Barcelona nám povedala, že s Jorthym urobí to isté, čo s Lamine Yamalom či Pau Cubarsím. S Decom sme sa rozprávali preto, že by trénoval s prvým tímom. Ale tlak tam má úplne iný rozmer. Ak to nevyjde, skončíte napríklad v Osasune a ste stratení. Urobiť takýto krok bolo príliš veľké," povedal Thierry Mokio.

"V jednom momente sme tam chceli prestúpiť, ale potom sme videli, že 19-ročného obrancu chcú predať do Porta. Bolo to príliš veľa. Nemohol som to svojmu synovi urobiť," priznal futbalistov otec s odkazom na kauzu Mikayila Fayeho.

"Chceli ho všetky belgické kluby. Ale nemôžete predsa odísť z Gentu do Brugg, nie? Genk mal možno šancu, ale nie vtedy, keď sa ozvali tieto zahraničné kluby. Telefonoval som s Kompanym, ale všetko už bolo dohodnuté. Bayern sa teraz sústreďuje na vlastnú akadémiu, nie je to formujúci sa klub," povedal na margo rôznych ponúk vrátane tej z Bayernu.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter

Diskusia

3 komentáre
2024-07-09 15:30:11
V podstate nemal na to ist do velkoklubu ok. Esteze neprisiel
Oli5 Premium
2024-07-09 16:27:46
A co je na Portu hrajícím LM tak špatného? Osasuna hrající LaLigu?

Tak to řekni, vzal jsi nabídku, kde si měl největší provizi 🤡