Jednou z noviniek, ktoré nemecký tréner zaviedol na začiatku sezóny, je zaradenie stomatologickej prehliadky do všeobecnej lekárskej prehliadky celého tímu. Flick sa domnieval, že kontrola chrupu všetkých hráčov je veľmi dôležitá a že možno niektoré zranenia si vyberajú svoju daň prostredníctvom zlého stavu ústnej dutiny.

Doteraz vykonané testy pozostávali zo štyroch častí: telesný tuk, krv a moč, kardiológia a podiatria (vyšetrenie chodidiel). Skutočnosť je taká, že niektoré štúdie spájajú priamu príčinu úrazov s infekciami ústnej dutiny. Britský časopis Sports Medicine pred niekoľkými rokmi zistil, že 77% skúmaných britských futbalistov malo zápal ďasien a 80 % malo paradentózu. Situácia sa stáva vážnou pri nesprávnom chrupe, ktorý sa prejavuje nesprávnym prežúvaním potravy, čo ovplyvňuje tráviaci systém, a teda aj živiny, ktoré sa dostávajú do svalov.

AC Miláno kedysi vylúčilo prestup Alyho Cissokha kvôli vážnej poruche skusu, ktorá by mohla skončiť poškodením jeho kostí a svalov. Vzhľadom na to Barcelona po prvýkrát zahrnie do lekárskej prehliadky svojich hráčov aj zubnú správu. Treba brať do úvahy, že káder Barçy tvorí veľká skupina mladých futbalistov, ktorí ešte len rastú. Je jasné, že Hansi Flick používaním tohto typu meraní od prvého dňa demonštruje svoju posadnutosť optimalizáciou fyzickej prípravy.

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2024-07-11 12:11:41
Super přístup!
2024-07-11 14:39:11
Ked som hral v Senici v ziackej kategorii 17 rokov dozadu tak sme chodili na kompletnu kontrolu a kontrola chrupu bola toho sucastou kedze to ma vpliv na vela veci…Normalne som sokovany co sa ,,nerobi,, v tomto klube…