FC Barcelona prekvapujúco prehrala s Leganés 0:1 a predĺžila svoju zlú sériu v La Lige. Čo rozhodlo o tejto prehre?
1. Nedostatočná koncentrácia na začiatku zápasu
Podobne ako v súboji s Betisom to bol súper, kto sa chopil iniciatívy a hneď od začiatku zápasu si vytvoril veľké príležitosti. Munir síce nevyužil skvelú situáciu, ale parádne odkopnutie lopty Iñakim Peñom na rohový kop nebolo nič platné, pretože Barça aj tak inkasovala. Vzhľadom na úroveň hry akcií, ktorú Leganés ukázal, sa nezdalo, že by si hostia mohli neskôr dovoliť streliť ešte nejaký gól. Jediné, čo bolo preto potrebné, bolo správne vstúpiť do zápasu - a to čo najviac.
2. Bez strelených gólov sa nedá vyhrať
Objavné, však? Zdá sa však, že hráči Barçy na to zabudli. V prvom polčase si pravidelne vytvárali dobré situácie, ale Dani Olmo či Robert Lewandowski sa pred bránkou správali katastrofálne. Najmä Poliak si môže spytovať svedomie - je ťažké pochopiť, ako môže po takom skvelom prijatí lopty dôjsť k takejto slabej strele na bránku.
3. Centre do územia nikoho
V prvom polčase si Barcelona vytvárala situácie a zdalo sa, že je len otázkou času, kedy jednu z nich premení na gól. Čím viac sa však blížil záverečný hvizd rozhodcu, tým chaotickejšie boli následné pokusy zverencov Hansiho Flicka. Záver zápasu sa niesol v znamení centrov do pokutového územia Leganés, ale to bolo vopred odsúdené na neúspech kvôli nepomeru fyzických predpokladov oboch tímov. Ťažko pochopiť takúto 'taktiku' vzhľadom na to, že dnes mohol byť na ihrisku nanajvýš Frenkie de Jong, nie Luuk.
4. Hrá sa tak ako to povolí rozhodca
Leganés pricestoval do Barcelony s jasným zámerom - zastaviť hráčov Barçy všetkými možnými prostriedkami. O tom, aký široký bude ich arzenál, však nerozhodli len oni, ale aj rozhodca zápasu. Počas celého zápasu ukázal Alejandro Quintero González hosťom len dve žlté karty. Mladý rozhodca umožnil hrubú hru úplne cez čiaru, pričom opakovane nepoužil píšťalku, keď tak mal urobiť. Aj jeho prístup k hracej dobe bol prinajmenšom sporný. Najvýpovednejšie bolo, keď z piatich minút pridaných do prvého polčasu bolo 90 sekúnd venovaných striedaniu hostí... a rozhodca ešte poslal hráčov do šatní tesne po uplynutí pôvodného pridaného času.
5. Slávnostná atmosféra nepomáha
Na mieste Grada d'Animació bol orchester. Podľa očakávania hudobníci nestiahli so sebou zvyšok tribún ani nemotivovali hráčov. Dojemné ticho na Montjuïc je o to výrečnejšie len pár dní po rekordnom výjazde fanúšikov Barcelony do Dortmundu. Možno nie je náhoda, že Barça začala doma strácať body práve vtedy, keď bola skupina zodpovedná za organizované povzbudzovanie vykázaná zo štadióna...
zdroj: fcbarca.com
foto: sport.es
Diskusia