Návrat k pravidlu 1:1 znamená okrem predĺženia kontaktov hráčov zo súčasného kádra aj oveľa väčší priestor na plánovanie posíl. Relevo sa bližšie venuje tejto téme, ktorá opisuje, čo môže Barcelona urobiť počas letného prestupového obdobia.

Predĺženie zmlúv Pedriho, Gaviho a Arauja znamená, že Barcelona si zabezpečila budúcnosť kľúčových hráčov kádra. Klub tiež získal nečakané finančné injekcie vďaka predaju hráčov, na ktorých si Barcelona ponechala niektoré práva. Máme na mysli predovšetkým Nica Gonzáleza, vďaka ktorému Barça zarobila približne 13 miliónov eur. Deco tak získal určitý manévrovací priestor v nadchádzajúcom prestupovom období.

Podľa Relevo Barcelona v súčasnosti rieši situáciu Ansu Fatiho a Frenkieho de Jonga. Španiel, ktorý zarába viac ako 10 miliónov eur, sa zdráha odísť a jeho zmluva je veľkou záťažou pre klubový rozpočet. Dotlačiť krídelníka k odchodu zostáva prioritou, ale on si mädlí ruky a nohy, aby zostal v Barcelone. Na druhej strane, Holanďan by mal byť vzhľadom na svoj odložený plat najlepšie zarábajúcim hráčom Barçy. Rozhovory s jeho agentmi uviazli na mŕtvom bode, keďže športové riaditeľstvo sa snaží výrazne znížiť jeho plat. Relevo uvádza, že klub by rád vytvoril priestor na prestup Floriana Wirtza, hoci to momentálne zostáva len snom.

Podobne je to aj v prípade Alexa Baenu, jedného z najtalentovanejších stredopoliarov v lige. Hoci Španiel mohol odísť do Saudskej Arábie a dostať mnohonásobne vyšší plat, prejavil športové ambície a zostal vo Villarreale. Podľa Relevo sa o jeho prestup živo zaujíma aj Atlético Madrid. Na druhej strane, Barcelona sa obzerá po ľavom krídle. V letnom prestupovom období sme zažili telenovelu okolo Nica Willamsa a špekulovalo sa aj o Luisovi Díazovi a Rafaelovi Leãovi. Keďže ani jeden z nich nakoniec do Barcelony neprestúpil, diskusia stále prebieha a opäť ožije po skončení sezóny.

Ďalšou otázkou je predĺženie zmlúv Roberta Lewandowskeho a Iñiga Martíneza. Poliak, ktorý vedie rebríček strelcov, nebude mať problém odohrať v tejto sezóne 60% zápasov, čo automaticky povedie k predĺženiu jeho zmluvy. Podobná situácia je aj v prípade Iñiga Martíneza, ktorý vyrástol v skutočného lídra defenzívy a dokonale sa vžil do taktiky Hansiho Flicka. Deco bude musieť rozhodnúť aj o budúcnosti Érica Garcíu, Wojciecha Szczęsneho, Pabla Torreho, Hectora Forta alebo Iñakiho Peñu. Netreba zabúdať ani na Ronalda Arauja, ktorý bude môcť klub opustiť len za 65 miliónov eur. Uruguajčan si môže vybrať, či bude bojovať o prvú zostavu, alebo sa vzdá vzhľadom na vražednú konkurenciu Cubarsího, Martíneza a Jonathana Taha, ktorý by mal čoskoro prestúpiť k Blaugranas.

zdroj: relevo
foto: twitter

Diskusia

5 komentáre
leonidas129 Premium
2025-02-09 08:47:43
nechapem tieto clanky o Musialovi. aj keby sme mali peniaze tak bayern nam ho nepreda
2025-02-09 10:01:56
O Musialovi nesnívať , na budúci rok ho priviesť zadarmo .