Wojciech Szczęsny je určite jedným z najväčších víťazov tejto sezóny vo svetovom futbale. Vrátil sa z dôchodku do profesionálneho futbalu a s Barcelonou získal tri trofeje. Po zápase s Españolom poskytol rozhovor pre Eleven Sports.
"Nečakal som, že sa budeme rozprávať na konci tejto sezóny a ja budem majstrom krajiny... Veľmi príjemné prekvapenie."
"Joanovi Garcíovi dlžím niekoľko slov obdivu, pretože si myslím, že v tejto sezóne bol jedným z najlepších, ak nie najlepším brankárom v lige a má pred sebou veľkú budúcnosť."
"Lamine vyzerá tak, ako vyzerá teraz, nevsadil by som ani cent na to, že čoskoro nezíska Zlatú loptu. To, čo robí, nie je normálne. Po prvé, kvalita a úroveň talentu je chorá. Po druhé, vyspelosť jeho hry je jedna vec, ktorú nedokážem pochopiť, pretože 17-ročný chlapec by nemal vedieť, kedy zrýchliť, kedy spomaliť, kedy naraziť, kedy prihrať, kedy hrať na čas... To je to, čo mu niekedy ešte chýba. Max Allegri v Juventuse by ho niekoľkokrát pokarhal. Zaslúži si všetku chválu, ktorú tento rok dostáva, a ja tak potichu dúfam, že tou najväčšou pochvalou bude Zlatá lopta na konci roka."
"Teraz je ten správny čas, aby sa s klubom porozprával. Ich ochota zostať je na mieste. Čakal som na koniec sezóny, aby som sa mohol rozhodnúť. Dúfam, že do konca sezóny už nebudem hrať, aby som mohol pokračovať."
zdroj: eleven sports
foto: X/FCB
Alebo sa opytam inak:
kto da gol hlavou?
Lewa je tipicky hrotak a takeho treba.nevie ho nahradit ani Fermin a ani Torres. Fermin je lepsi na lopte,ale Lewa nam dava alternativy na zakoncenie po centroch atd.