Marcus Rashford zostáva vážnou možnosťou pre ofenzívne posilnenie FC Barcelona. Podľa informácií renomovaného novinára Mattea Moretta útočník Manchestru United "robí všetko pre to, aby sa presunul na Camp Nou" a má v tomto úsilí aj významného spojenca – nového trénera Hansiho Flicka.

Hoci sa v posledných dňoch objavili špekulácie o záujme Juventusu, Rashfordova priorita je úplne jasná – chce prestúpiť do Barcelony. Katalánsky klub už bol v kontakte s hráčovým agentom počas jari a Angličan dal opakovane najavo, že by bol ochotný znížiť si plat, aby mohol byť registrovaný v La Lige.

Flick medzitým potvrdil športovému vedeniu, že Rashford je typ hráča, ktorého vie v tíme využiť – oceňuje jeho rýchlosť, schopnosť hrať na viacerých pozíciách a skúsenosti z Premier League aj reprezentácie. V prípade potreby by mohol alternovať ako deviatka, ale prirodzene by posilnil najmä ľavú stranu ofenzívy.

Manchester United síce drží hráča pod kontraktom až do roku 2028, no podľa viacerých zdrojov sú ochotní uvoľniť ho formou hosťovania s opciou, pričom preferujú odchod mimo Premier League. Kým Juventus uvažuje o ponuke za zhruba 50 miliónov eur, Barca zvažuje len ekonomicky výhodnú dohodu – a hráčov záujem hrá v tomto prípade v jej prospech.

Zároveň však treba povedať, že vývoj situácie okolo Luisa Díaza z Liverpoolu môže výrazne ovplyvniť rozhodnutie. Kolumbijčan je Flickovou prvou voľbou na ľavé krídlo, no jeho príchod je nákladný (65–80 miliónov eur) a Liverpool zatiaľ odmieta rokovať. Rashford tak ostáva v pohotovosti – pripravený čakať, kým sa dvere do Barcelony otvoria.

Manchester United začína byť z celej situácie nervózny – Rashford trénuje individuálne a klub dúfa, že odchod vyrieši ešte počas júla. V prípade Barcelony to bude pravdepodobne až otázka augusta, keď sa uvoľní priestor vo výdavkoch a fair play pravidlách.

zdroj: @Matteo Moretto | Roger Torelló a Veronica Piazzolla@mundodeportivo.es | Luis Miguelsanz@sport.es
foto: X

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.