Hoci Hansi Flick už dlhší čas považuje káder Barcelony za takmer kompletný, po odchode Iñiga Martíneza je klub otvorený ďalšiemu príchodu. Nemecký tréner nevylučuje doplnenie zostavy – pod podmienkou, že sa nájde kvalitný hráč za rozumných ekonomických podmienok.

Cieľom je univerzálny obranca – stredný stopér, ktorý môže alternovať aj na poste krajného obrancu. Barcelona totiž po strate Martíneza zostala len so štyrmi čistokrvnými stopérmi, pričom Éric García je považovaný aj za pravého obrancu. V príprave bol ako ľavý stopér testovaný aj Gerard Martín, ktorého prirodzenou pozíciou je krajný obranca.

Flick a Deco nechcú „zaplatať dieru“ hocikým. Ak by malo prísť nové meno, muselo by ísť o skúseného a overeného hráča, nie krátkodobé riešenie. Ak sa nik vhodný nenájde, tréner je pripravený dať priestor mladíkom z La Masie – najmä Jofremu Torrensovi (pravý bek) a Andrésovi Cuencovi (stredný obranca).

Priorita: Registrácie hráčov

V tejto chvíli je hlavným cieľom klubu registrovať nových hráčov:

  • Joan García (brankár)

  • Marcus Rashford (útočník)

  • Wojciech Szczęsny (brankár)

  • Marc Bernal a Gerard Martín (majú zmluvne garantovaný status hráčov A-tímu)

Barça však zatiaľ nie je v režime 1:1, a preto môže použiť len časť úspor na registrácie. Klub však verí, že v najbližších dňoch dôjde k návratu režimu 1:1, čo by celý proces urýchlilo a uvoľnilo ruky aj pre potenciálnu posilu.

Otázniky v kádri a ďalšie možné odchody

Barcelona považuje kapitolu odchodov takmer za uzavretú, no existujú tri otvorené prípady:

Všetci traja sú blízko k odchodu z klubu. Okrem toho nie je vylúčený ani prekvapivý predaj v závere prestupového obdobia – najmä v prehustenom strede poľa, kde by odchod jedného hráča uvoľnil priestor a prípadne umožnil aj posilu v obrane.

zdroj: Luis Miguelsanz@sport.es
foto: X/FCB

Diskusia

2 komentáre
2025-08-09 06:46:19
Lindelof je free agent
2025-08-09 17:27:16
Skriniar bol za lacný peniaz