FC Barcelona uzatvára letné prestupové obdobie. Športový riaditeľ Deco a tréner Hansi Flick sa zhodli, že pre nadchádzajúcu sezónu už nepríde žiadna nová posila.

V posledných dňoch sa diskutovalo o možnosti získať stopéra po odchode Iñiga Martíneza do saudskoarabského Al Nassr. Napokon však padlo rozhodnutie, že káder je v defenzíve dostatočne pokrytý štvoricou Pau Cubarsí, Ronald Araujo, Andreas Christensen a Éric García.

Flick pripomenul, že v prípade núdze môžu v strede obrany nastúpiť aj iní hráči. Jules Koundé, hoci je dnes stabilným pravým obrancom, začínal práve ako stredný obranca. Podobná situácia je na ľavej strane – Gerard Martín, ktorý má získať miesto v prvom tíme ako náhradník za Alejandra Baldeho, zvládne zahrať aj v strede. Svoju univerzálnosť ukázal v posledných dvoch prípravných zápasoch.

"Odchod hráča môže byť aj príležitosťou pre iných," vyhlásil Flick po zápase s Como, pričom zrejme narážal na Arauja a Martína.

Ďalšie posily by prišli iba v prípade, že by klub v najbližších dňoch opustil niektorý hráč, čo sa však neočakáva. Araujo, Casadó aj Fermín už jasne deklarovali, že chcú zostať. Fermín v nedeľu fanúšikov ubezpečil: "Ľudia môžu byť pokojní, ostávam."

Dôležitým faktorom je aj finančná situácia. Barcelona stále nemá dostatok priestoru v rámci finančnej fair play na registráciu všetkých hráčov. To je momentálne hlavná priorita vedenia – v tejto chvíli totiž žiadna z nových posíl nemôže nastúpiť na úvodný zápas LaLigy na Mallorce.

Klub verí, že aktuálny káder je dostatočne silný. Ak by sa objavili zranenia či nečakané výpadky, riešenia by prišli v januárovom prestupovom období, keď by už mali byť finančné problémy vyriešené a pripravená pôda pre nové príchody.

zdroj: Luis F. Rojo@marca.com
foto: X/FCB

Diskusia

6 komentáre
2025-08-11 18:12:09
Prisla jedna posila, Garcia. Nic viac. A ani jeho nie je zatial vedenie schopne zaregistrovat. Deco je cisty kuzelnik....
2025-08-11 18:35:24
Ja to nechápem. Ak už nedokážeme zaregistrovať Garciu, Wojta a Martina, tak neviem ako chceme začať novú sezónu LL. Aby sme nakoniec neboli radi, že Peňa neodišiel resp: zatiaľ neodišiel, lebo bude on s Kochenom jedinou možnosťou do bránky v začiatku LL. Ale ak ešte odíde do konca prestupáku aj Peňa...čo potom? Garcia a Wojto nezaregistrovaní, Stegen na PN zostane jedine Kochen? No mne to tak vychádza...alebo nie?