Joan Camprubí ľutuje, že sa všetko robí na poslednú chvíľu, a žiada rešpekt voči socios.

Platforma Som un Clam, vedená podnikateľom Joanom Camprubím, sa vyjadrila po informácii katalánskeho denníka Mundo Deportivo, že vedenie FC Barcelona vedené Joanom Laportom v stredu napoludnie jednomyseľne schválilo záruku vo výške sedem miliónov eur, aby v prípade potreby pokrylo rozpočtovú nerovnováhu spôsobenú športovými sekciami.

Sociálne siete sa stali výkladnou skriňou pre podnikateľa a jeho skupinu, ktorí kritizovali fungovanie súčasného vedenia. Toto bol Camprubího odkaz: "Dva roky poskytujeme záruky, aby sme mohli registrovať hráčov. Strata aktív, nehorázne provízie a sekcie bez smerovania. Teraz ďalších 7 miliónov eur na získanie finančnej fair play. Vždy na poslednú chvíľu, zaťažujúc budúcnosť. A ešte stále hovoria o dedičstve? Potrebujeme udržateľný model – hneď teraz. My socios potrebujeme rešpekt!"

Správu dopĺňa aj dlhší odkaz priamo od platformy: "Dve po sebe idúce sezóny poskytujeme záruky, aby sme mohli registrovať hráčov, nespokojnosť hráčov a socios kvôli riadeniu proti prúdu, nedostatok aktív a nehorázne provízie. Nevyspytateľný model. Sekcie bez smerovania. A záruka vo výške 7 miliónov eur na pokrytie tohto deficitu a priblíženie sa pomeru 1:1."

Takýto spôsob riadenia vyvoláva rôzne otázky

"My sa pýtame:

Vráti toto vedenie záruky na Zhromaždení v roku volieb, keď to neurobilo počas celého mandátu? Zatiaľ je to v rukách Ligy.

Prečo sa vždy uchyľujeme k riešeniu na poslednú chvíľu a musí záruku poskytnúť člen vedenia namiesto toho, aby sme vynaložili úsilie na zavedenie udržateľného riadenia? Zaťažovať klub, aby sa rok čo rok zabezpečila registrácia nových posíl, nie je riešením. Potrebujeme udržateľný model hneď teraz," uzatvára vyhlásenie.

zdroj: Redakcia@mundodeportivo.es
foto: mundodeportivo.es

Pomôž nám dosiahnuť 300 členov našej komunity Pridaj sa
127
300

Diskusia

5 komentáre
snapshot Premium
2025-08-14 14:23:33
Skvele a teraz nech povedia co by s tym robili oni
2025-08-14 14:40:38
Je to stále dedičstvo nezmyselne vysokých platov hráčov.
Fati, Lenglet, Ter Stegen, De Jong, Lewa a k tomu výstavba Nou Camp.
Klobúk dolu, že to vôbec zvládajú...