Počas Španielskeho superpohára došlo k stretnutiu medzi Španielskou futbalovou federáciou a Realom Madrid. Bolo súčasťou série rozhovorov, ktoré prezident federácie Rafael Louzán uskutočnil v Saudskej Arábii so štyrmi semifinalistami turnaja. Na stretnutí so zástupcami Realu panovala – napriek napätiu – srdečná atmosféra, ktorú však narušil jeden z pracovníkov Los Blancos.
Herrera Patón z katalánskeho denníka Mundo Deportivo uvádza, že na stretnutí sa zúčastnili: Rafael Louzán (prezident RFEF), Álvaro de Miguel (generálny tajomník), ako aj Fran Soto (prezident CTA) a Aitor Karanka (technický riaditeľ a riaditeľ pre rozvoj reprezentácie). Za Real Madrid boli prítomní Emilio Butragueño, José Ángel Sánchez a José Martínez Pirri, čestný prezident klubu.
Stretnutie prebiehalo v srdečnej atmosfére, avšak v istom momente došlo k jej rozpadu. Stalo sa tak vtedy, keď sa v sále objavil pracovník komunikačného oddelenia Realu Madrid, ktorý túto srdečnosť narušil. Začal kričať smerom k šéfovi CTA Franovi Sotovi, že je „synom Negreiru“. Bola to situácia nepochopiteľná pre prítomných a úplne zničila doterajšiu atmosféru stretnutia.
Je ťažké pochopiť takéto „obvinenie“ voči osobe, ktorá predtým nemala žiadnu spojitosť s rozhodcovským prostredím. Takto federácia predstavila Frana Sota pri oznámení jeho menovania do funkcie predsedu Technickej komisie rozhodcov:
Francisco Soto Balirac je partnerom v oddelení daňového práva, do ktorého nastúpil v roku 2003 v kancelárii firmy vo Vigu.
Má bohaté skúsenosti s daňovým poradenstvom pre firmy – tak pre veľké podniky (vrátane kótovaných na burze), ako aj pre MSP – a tiež v oblasti správy osobného majetku, priamych a nepriamych daní, rodinných firiem a kapitálovej reštrukturalizácie.
V rámci advokátskej kancelárie je členom tímov „Šport a zábava“, „DPH“ a „Rodinná firma“.
Pravidelne vystupuje ako rečník na daňových seminároch a konferenciách. Vedie tiež prednášky na magisterskom štúdiu daní a finančného riadenia na viacerých vysokých školách a univerzitách.
Autor: Lukáš@forcabarca.sk | Spracované na základe info z mundodeportivo.es
foto: X
Diskusia