Zatiaľ čo sa my v Barcelone sústredíme na dnešnú kľúčovú odvetu pohára, v Madride zavládol chaos. Real Madrid v pondelok večer senzačne prehral na domácom trávniku s Getafe 0:1!

O jediný gól stretnutia sa postaral Martín Satriano, pričom zápas sprevádzali kontroverzné rozhodnutia a až dve červené karty v samotnom závere.

Satriano šokoval Biely balet

Hoci Real po chaotickom úvode preberal iniciatívu, hostia udreli z čista jasna. Martín Satriano sa oprel do lopty z voleja a prekonal brankára domácich. Real sa v druhom polčase snažil o tlak, nepomohlo ani trojité striedanie Arbelou a príchod Rodryga či Carvajala. Brankár Getafe David Soria však ostal neprekonaný a vychytal nulu aj pri šanciach Valverdeho či mladého Mastantuona.

Kontroverzný Rüdiger a emócie v závere

Zápas sa nezaobišiel bez emócií a pochybných verdiktov. Portál Archivo VAR ostro skritizoval fakt, že Antonio Rüdiger nebol vylúčený za úmyselný úder kolenom do tváre Diega Rica: „Je to jasná červená karta. Nepochopiteľná pasivita systému VAR,“ píše portál.

Záver stretnutia bol festivalom kariet. V nadstavenom čase vybuchli emócie naplno:

  • Franco Mastantuono (Real): 18-ročný Argentínčan dostal priamu červenú kartu za urážky rozhodcu. Podľa zápisnice dvakrát zakričal: „Aká hanba, aká sku***ná hanba!“

  • Adrián Liso (Getafe): Krátko nato videl druhú žltú kartu za odkopnutie lopty a putoval pod sprchy.

Arbeloa sa odmieta vzdať titulu

Pre Álvara Arbelou to bola už štvrtá porážka v jeho 12. zápase na lavičke prvého tímu Realu. Napriek narastajúcemu tlaku a piskotu z tribún sa kormidelník Madridu snaží zachovať optimizmus.

„Rozlúčka s La Ligou? Nie, v hre je ešte 36 bodov a nemáme iný cieľ než o ne bojovať. Štyri body sú odstup, ktorý sme schopní prekonať. Toto je Real Madrid a nikto sa nevzdáva,“ vyhlásil Arbeloa. Zároveň priznal, že výkon nebol ideálny: „Chápem kritiku, pretože sme hrali slabo alebo prinajlepšom priemerne.“

Autor: Lukáš@forcabarca.sk | Spracované na základe info z marca.com sport.es a ArchivoVAR
foto: X/FCB

Diskusia

5 komentáre
2026-03-03 06:56:51
Pozeral som zapas prerusovane od golu Getafe a bola to dalsia "reklama na spanielsku ligu":D hraci Getafe hrali presne to, na co sme u nich zvyknuti zo vzajomnych zapasov, a preto nemaju na viac ako stred tabulky. Navyse mat ako hrac zltu kartu a nechat sa vylucit par sekund pred koncom odkopnutim lopty chce riadnu davku smutneho humoru:D Real prehrava 0:1 a 2.polcas uplne bez nasadenia, pokazene jednoduche prihravky, hraci duchom nepritomni a nebyt Rudigera a Mastantuona, ktori sa predviedli na cervenu kartu divak povazuje zapas za priatelsky. Real v tejto chvili nema obranu, zalohu ani utok, Huijsen uplna katastrofa, zaloha bez duse, Tchouameni sice fyzicky silny vie odoberat lopty, ale kreativita a tempomat v minusovych cislach a tak dalej...Perez ma vazny problem, lebo takto hrat na Bernabeu a po nedavnej vymene trenera je na uterak.
2026-03-03 07:12:37
No penalty no victory !!!