Po vypadnutí Barçy z Ligy majstrov a vzhľadom na skutočnosť, že majstrovský titul je už prakticky vo vrecku, všetko nasvedčovalo tomu, že sa čoskoro uskutoční stretnutie trénera FC Barcelona Hansiho Flicka so športovým riaditeľom klubu Decom, prezidentom Joanom Laportom a ostatnými členmi športového oddelenia, aby definitívne stanovili zloženie kádra na nadchádzajúcu sezónu.
Hansi Flick, zostávajúc verný svojmu charakteru a štýlu práce, poradil klubu, aby odložil všetky rozhovory týkajúce sa prestupov dovtedy, kým si tím definitívne nezabezpečí titul v La Lige. Hoci je deväťbodový náskok pred Realom Madrid značný, Flick sa chce vyhnúť situácii, v ktorej by spekulácie o budúcich transferoch mohli negatívne ovplyvniť atmosféru v šatni. Nemecký tréner a Deco už majú viac-menej vypracovaný plán na nasledujúcu sezónu, ale Flick preferuje oznámiť zoznam odchodov až po oficiálnom potvrdení titulu.
Harmonogram majstrovských osláv
Po dvoch dňoch voľna na oddych po bolestivej porážke v Lige majstrov sa tréner v sobotu vracia k práci s tímom, aby začal prípravy na stredajšie stretnutie na Spotify Camp Nou proti Celte. Keďže sa tento víkend v Španielsku nehrá liga kvôli finále Copa del Rey medzi Atléticom a Realom Sociedad, Barça má ideálny čas na mentálny reset.
Ak Barça a Real Madrid neurobia chybu, Blaugranas sa nebudú môcť pasovať za majstra pred El Clásicom, ktoré je na programe 10. mája. Preto, ak Real Madrid nezaváha skôr, kľúčové stretnutie s Flickom týkajúce sa transferov sa uskutoční najskôr 11. alebo 12. mája.
Autor: Lukáš@forcabarca.sk | Spracované na základe info z mundodeportivo.es
foto: sport.es
Diskusia