10. mája privíta Barcelona na Camp Nou Real Madrid. Flickovi zverenci majú v tabuľke deväťbodový náskok, a ak oba tímy vyhrajú všetky zostávajúce zápasy až do priameho súboja, práve El Clásico môže spečatiť majstrovský titul pre Barçu. V klube si uvedomujú obrovský záujem a zvýšili ceny lístkov na doteraz nevídané hodnoty.
Éra lacného futbalu sa už skončila. Ďalšie a ďalšie kluby rekonštruujú svoje stánky a po ich otvorení čaká fanúšikov nemalý šok, keď uvidia nové ceny vstupeniek. Inak tomu nebolo ani v prípade Camp Nou. Ešte pred pár rokmi, pred začiatkom prác, stáli najlacnejšie lístky len niekoľko desiatok eur a zápas s nižšie postaveným súperom sa dal z dobrého miesta pozrieť za menej ako 100 eur.
Po čiastočnom otvorení štadióna nastalo výrazné zdražovanie. Hoci presné ceny vstupeniek závisia od konkrétneho stretnutia, v ligových zápasoch treba očakávať ceny začínajúce na 150 eurách za miesta v rohoch a približne 200 eurách na stredových tribúnach. Náklady na lístky na El Clásico vás priam posadia: 500 eur za najhoršie umiestnené sedadlá v rohoch, 749 eur za miesta za bránkou a 799 eur za lepšie miesta na hlavnej tribúne.
Katalánci na sociálnych sieťach zúria, že klub sa odvracia od svojich fanúšikov a smeruje k vyťahovaniu peňazí z peňaženiek turistov. Je ťažké nedať im za pravdu, ale na druhej strane takto vyzerá svetový trend vo futbale. Ak chcete budovať konkurencieschopný tím, musíte najprv zhromaždiť dostatočné finančné prostriedky – a tie sa najľahšie získavajú od fanúšikov. Kým sa nájde niekto, kto je ochotný zaplatiť požadovanú sumu, dovtedy sa bude cena systematicky zvyšovať s cieľom maximalizácie zisku.
Aký názor na to máte vy?
Autor: Lukáš@forcabarca.sk | Spracované na základe info zo sport.es
foto: X/FCB
Diskusia