Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2024-03-19 07:14:55
cely fotbalovy svet vie, ze problem je spravanie viniho, nie jeho plet. v normalnom svete by ho anceloti poriadne vyhucal, nech skrotne chlapec. v sucasnostije to naopak a hracovo spravanie je kryte bojom proti rasizmu. real po tom siahol, je to pohodlne, nikto to kritizovat nebude kvoli strachu, nie presvedceniu. navrhujem, aby si hraci klakli, ak bude mat vini loptu, nech da gol do prazdnej a cely stadion povinne tlieskat do konca sezony. bude to dostatocna omluva? radsej by sa mal dodatocne riesit stret vini - orban v domacom zapase proti lipsku. ma na to niekto odvahu?
Marian Premium
2024-03-19 07:33:45
Real by mohol angažovať mentálneho kouča pre Viniciusa. Keďže ostatní hráči tmavej pleti to zvládajú a čuduj sa svete, nikto ich neuráža, treba konečne riešiť príčinu, aby sa z toho chlapec dostal. Toto bude správny krok pre hráča aj pre klub.
Marco01 Premium
2024-03-19 07:41:37
Dobre to robia...vytvaraju tlaky uz aj na rozhodcov, aby sa Vinco stal chranenou osobou...takto si uz na ihrisku moze robit co chce a vyluceny nikdy nebude...uz viackrat mohol kludne dostat redku za svoje spravanie na ihrisku...uz ma imunitu jak Casemiro maval
2024-03-19 07:59:03
Je to hanba, urobili z neho chránený druh a miesto toho, aby sa riešila príčina problému, tak sa využívajú následky, aby sa mohol celebrovať jeden neprispôsobivý
2024-03-19 08:24:32
Občas mi príde smiešne, že vynadať niekomu do pohlavných údov je vo futbale tolerované podstatne viac ako keď mu povieš že je čierna opica.
Asi je to o tom, že ak si pohlavný úd tak sa s tým dá ešte niečo urobiť, môžeš sa zmeniť. S tým druhým ak sa bavíme o farbe pleti - sa nedá urobiť nič. Ale Vini by mohol urobiť niečo s tým opičím správaním. A možno potom by si diváci prestali negatívne všímať jeho farbu pleti. Horšie je keď už má to správanie v krvi. Pokiaľ on nezmení správanie ako jednotlivec tak diváci ako dav sa vždy uchýlia k rasistickým urážkam. Žiadne sťažnosti ani pokuty s tým nič zásadné neurobia. Davovú emóciu korigovať pokutami neide. Možno ak by UEFA nepustila na pár zápasov do hľadiska fans súpera Realu - ale to sa z rôznych dôvodov nedá. Vini a Real by si mali uvedomiť že najjednoduchším riešením je aby sa zmenilo Viniho správanie. A potom časom tieto rasistické urážky pomaly ustanú. Časom, nie hneď.
Môj názor.
2024-03-19 10:22:37
Rasismus zásadně odsuzuju, ale můj názor je takový že Vini se chová jako dement a vyloženě využívá jaké je pleti..
2024-03-19 10:59:33
Nič v zlom ale rasizmus sa stále rieši Vinicius vs ostatný a po pravde je to využívané, nehovorím že mu majú nadávať to nie ale zas mi to príde že on si to užíva a až keď mu to pasuje vtedy to začne riešiť a Real nemá len Viniciusa ktorý je tmavšej pleti sú tam aj napr Alaba Mendy Rudiger Camavinga atď a je na nich nenadavaju