Včera bol na programe atraktívny prípravný duel medzi talianskou a španielskou reprezentáciou. V repríze finále EURA 2012 sa však nezrodilo víťazstvo ani jedného z dvoch favoritov na zisk tohtoročného Európskeho šampionátu, keď sa zápas skončil výsledkom 1:1.

Taliansko 1 - 1 Španielsko

Zostavy

Taliansko - Buffon; Darmian, Bonucci, Astori; Giacherrini ('79 Antonelli), Candreva ('60 Zaza), Florenzi ('89 Jorginho), Parolo; ('89 de Silvestri), Motta, Pellé ('60 Bernardeschi), Eder ('51 Insigne).

Španielsko - De Gea; Sergio Ramos ('46 Nacho), Azpilicueta, Piqué, Juanfran ('79 Jordi Alba); San José, Thiago Alcantara ('61 Isco), Fabregas, Mata ('46 Koke); Aduriz ('71 David Silva), Morata ('86 Paco).

Celý zápas na lavičke strávili Sergi Roberto aj Marc Bartra.

Štatistiky

Report

Zápas sa začal vyjadrením úcty Johanovi Cryuffovi, ktorý z dôvodu rakoviny pľúc včera zomrel vo veku 68 rokov.

Samotnému priebehu mierne dominovalo domáce Taliansko, keď sa veľkou mierou na výsledku podieľal skvelý David de Gea. Ani ten však v 68. minúte nedokázal zabrániť Insignemu, aby skóroval. La Furia Roja však dokázala skoro odpovedať, už o dve minúty nato sa presadil Aduriz.

Pre útočníka Athletic Bilbaa to bol pozoruhodný večer. Do nominácie Španielska sa vrátil po takmer päť a pol roku, no Vicente del Bosque sa ho hneď rozhodol postaviť do základnej jedenástky.

Aké dojmy však ostali po zápase? V prvom rade je potrebné vyzdvihnúť zdravé sebavedomie a dravosť Talianska, ktoré sa nebálo hrať v odvážnom rozostavení 3-4-3 (aké symbolické vzhľadom na Cryuffa). Na druhej strane sa ukázalo, aká citeľná je strata Busquetsa a Iniestu.

Oba tímy však majú možnosť naspäť sa naladiť na víťaznú vlnu. Kým Španieli odohrajú domáci zápas s Rumunskom v nedeľu, na Talianov čakajú úradujúci majstri sveta z Nemecka. Tieto reprezentácie si zmerajú sily v utorok.

Turecko 2 - 1 Švédsko

Okrem Jordiho Albu a Gerarda Piquého si včera z Barcelončanov zahral v priateľských medzištátnych zápasoch aj Arda Turan. Ten strávil na trávniku viac ako 90 minút, v nadstavenom čase mu navyše doprial kouč Turecka možnosť byť vytlieskaný domácim publikom.

O oba góly domácich sa postaral Tosun a Turecko ukazuje aj naďalej, že s ním na EURE treba rátať.

Zdroj: goal.com, forcabarca.sk