Sviatok všetkých zamilovaných je tu, takže konečne máme na programe aj Ligu Majstrov a prvý zápas osemfinále medzi PSG a Barcelonou. Nesmierne ťažký zápas ponúkne súboj dvoch skvelých tímov, veríme, že sa bude na čo pozerať. V tomto smere Vám na ForcaBarca.sk ponúkame aspoň minútový komentár!

14.2.2017, 20:45, Liga majstrov
Góly: 18. Di María, 40. Draxler, 55. Di María, 72. Cavani. ŽK: 3. Rabiot (PSG) – 33. A. Gomes (BAR), 63. Busquets (BAR), 74. Rafinha (BAR). Rozhodca: Szymon Marciniak.
Barcelona na dnešnú parížsku noc len tak skoro nezabudne, keď ich prehral Paríž doslova vo všetkom od brankára po posledného striedajúceho hráča. Katalánci majú tak neskutočne obtiažne postavenie do odvetného zápasu na Nou Campe, ktoré si futbalisti PSG určite nebudú chcieť nechať újsť. Hovorí sa, že jednou nohou už sú Parížania tam, no po takomto výsledku sa dá povedať, že sú tam už nohou a pól. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.
90+4' Koniec zápasu.
90+4' Ten nebol využitý a následne Suárez fauluje, čo znamená pravdepodobne koniec dnešného zápasu.
90+3' Meunier išiel do súboju s Neymarom veľmi nebezpečne, no nasledovať bude len rohový kop.
90+2' Nadstavený čas sa rovná počtu strelených parížskych gólov, teda 4.
90+1' Sám faulovaný Neymar to vzal do vlastných rúk a páli následne vysoko nad.
90' Rabiot bol teraz v súboji neskoro, a preto sa píska jeho faul na Neymara.
89' Rakitičov pas smerujúci na šestnástku tam len tak tak neprešiel.
88' Jordi Alba nešetrným spôsobom poslal Lucasa Mouru k zemi, a tak budú pri lopte domáci.
Striedanie 86' Striedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Julian Draxler, prichádza Javier Pastore.
85' Barcelone teda dnes nie je absolútne nič súdené a do odvety pôjde s veľmi obtiažnou úlohou.
84' Umtiti sa ocitol v jasnej gólovej príležitosti, no zvonila napokon len konštrukcia bránky, keď hlavičkové zakončenie skončilo v tyčke.
83' Neymar dokázal svojimi individuálnymi schopnosťami vybojovať pre svoj tím rohový kop.
82' Ivan Rakitič sa dopustil faulu v strede poľa na Rabiotu, ktorý zahral danú situáciu perfektne.
81' Dopredu sa snažil rútiť Edinson Cavani, no bežecký súboj vyhral Samuel Umtiti.
80' Dnes naozaj jediný aktívny futbalista Barcelony, Neymar bol prichytený v ofsajde, ktorý bol veľmi prísne zamávaný.
79' Neymar to skúsil z voleja, no nemieril presne, a preto končí lopta mimo troch žrdí parížskej bránky.
78' Loptu však majú na svojich kopačkách už opäť futbalisti Barcelony, ktorí sa silou mocou snažia aspoň o cenný úspech v podobe korigujúceho gólu.
77' Na opačnej strane sa stal Lucas Moura obeťou faulu, a tak prilieha lopta Parížu.
76' Draxler sa blysol teraz nedovoleným zákrokom, po ktorom bude nasledovať štandardná situácia pre Barcelonu.
75' Do konca riadneho hracieho času nám zostáva približne 15 minút.
Zltá karta 74' Žltú kartu dostáva Rafinha (FC Barcelona).
73' Spoza šestnástky sa dostal k odrazenej strele Busquets, ktorý však mieril vysoko nad.
Striedanie 72' Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Andrés Iniesta, prichádza Ivan Rakitić.
Gól 72' Paríž dal gól! Gól strelil EDINSON CAVANI. Obrana Barcelony je dnes deravá ako syr ementál a toho využil skvelým nábehom Edinson Cavani, ktorý z prvej posiela hostí naspäť do Španielska.
71' Neymar nebol teraz dostatočne rýchly, keď proti nemu vybehol Trapp, ktorý pred ním zachytil loptu.
70' Hra je už opäť v plnom prúde a Kataláncom stúpa čas na otlaky.
Striedanie 69' Striedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Marco Verratti, prichádza Christopher Nkunku.
68' Verratti si však pravdepodobne privodil nejaké zranenie, pretože sa ocitol na zemi s bolestivou grimasou.
67' Trapp musel ísť von z bránky, keď musel boxovať centrovanú loptu, na ktorú nabiehal Messi.
66' Lucas Moura sa chcel krátko po príchode zaradiť do listiny strelcov, no jeho strela nebola z kategórie gólových.
65' Štandardná situácia Barcelony smerovala len do ofsajdu, a tak je hra prerušená.
64' Barcelona sa vôbec nevie presadiť smerom dopredu. Momentálne má úplne zlú východiskovú pozíciu do odvety.
Zltá karta 63' Žltú kartu dostáva Sergio Busquets (FC Barcelona).
62' Hostia nevyužili výhodu štandardnej situácie, avšak z následného brejku domáci znovu neskórovali.
Striedanie 61' Striedanie v tíme Paríž Saint-Germain: z ihriska odchádza Ángel Di María, prichádza Lucas Moura.
60' Neymar to teraz spravil šikovne a vypýtal si v prospech svojho tímu faul.
Striedanie 58' Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza André Gomes, prichádza Rafinha.
57' Na Cavaniho letela pekná prihrávka do päťky Barcelony, no Uruguajec ju len tak tak nedočiahol.
56' Barcelona je momentálne hodná na uterák, no Parížania sú pri chuti a určite to budú chcieť do konca zápasu ešte využiť.
Gól 55' Paríž dal gól! Gól strelil ÁNGEL DI MARÍA, ktorý predviedol skvelú individuálnu akciu a peknou technickou strelou posiela loptu za chrbát ter Stegena.
54' Neymar nedokázal svojou individuálnou akciou prejsť cez brániaceho Meuniera.
53' Draxler obišiel Gomesa, no následne si Matuidi prebral jeho prihrávku nie najlepšie.
52' Barcelona však opäť nedokázala pretlačiť svoju kombináciu bližšie k bránke súpera a o loptu prichádza.
51' Kimpembe dobre zapracoval v defenzívne a prerušil akciu súpera.
50' Prvýkrát ma Barcelona v druhom dejstve loptu na dlhšie. Hrajú však pomerne na vlastnej polovičke.
49' Edinson Cavani sa dostal k hlavičkovému zakončeniu, ktoré však poslal tesne vedľa.
48' Začiatkom druhého dejstva sú aktívnejší domáci, ktorí si nechcú dnešný dobre rozohratý zápas nechať újsť.
47' Pred bránkou Barcelony len tak presvišťal center Rabiota, ktorý však nenašiel svojho adresáta.
46' Začal sa druhý polčas.
Domáci na svojho súpera do slova vybehli a zatiaľ je Barcelona roztrhaná v zuboch. Paríž je lepší v defenzíve a čo je dôležitejšie, tak aj v ofenzíve, kde sa im podarili streliť dva góly. Barcelona sa bude musieť do druhého polčasu poriadne spamätať, pretože si môžu odniesť nemalý výprask z Parku Princov. Pokračovanie tu máme približne o 21:47.
45' Prvý polčas sa takmer na sekundu presne skončil.
45' Angel Di Maria dokázal vybojovať rohový kop, ktorý v zapätí premrhal Cavani.
44' Na druhej strane sa Verratti dokázal presadiť na kraji, no napokon jeho center nedokázal prejsť do šestnástky.
43' V pokutovom územi PSG prišlo k nepresnosti, čo má za následok vyvezenie lopty a pokoj pre Paríž.
42' Hostia sa po studenej sprche snažia stále tráviť čas na súperovej polovičke, no zatiaľ neúspešne.
41' Barcelončania stoja tak v extrémne ťažkej pozícii, čo sa týka dnešného zápasu, ale určite nie v neuskutočniteľnej.
Gól 40' Paríž dal gól! Gól strelil JULIAN DRAXLER, ktorý dostal prihrávku od Verrattiho a už s ľahkosťou, no krásnou strelou strieľa druhý gól.
39' Domáci sa rútili do brejku, no centrovaný pas nenašiel svojho adresáta.
37' Domáci však hrajú zatiaľ skvelý zápas, či už smerom dopredu alebo smerom dozadu.
36' Barcelončania sa snažia viac a viac držať loptu na svojich kopačkách, no smerom dopredu to zatiaľ nejde tak jednoducho.
35' Obrovská trma vrma pred bránkou Barcelony. Lopta sa tam odrážala sem a tam, no napokon v sieti neskončila. Teraz mali hostia veľkú dávku šťastia.
34' Z brejku sa dostal do výbornej pozície Julian Draxler, proti ktorému slušne zakročil ter Stegen. Nasledovať bude rohový kop.
34' Neymar je zatiaľ z hviezdneho trojlístku najaktívnejší, no tentokrát sa nedokázal individuálne presadiť.
Zltá karta 33' Žltú kartu dostáva André Gomes (FC Barcelona).
31' Dopredu sa rútil Cavani s Rabiotom, ktorí si nerozumeli a o loptu prišli.
30' Pol hodina hry je úspešne za nami. Zatiaľ sa nám tu rysuje pekný futbal.
29' Neymar síce nasadil protihráčovi jasličky, no následne mu loptu odobral ďalší brániaci hráč.
28' Následne hostia nedokázali využiť rohový kop a tak je nebezpečenstvo zažehnané.
27' Barcelona predviedla konečne výbornú akciu, keď Neymar krásne vysunul Andre Gomesa, ktorý však zoči voči Trappovi zlyhal.
26' Lionel Messi vzal zodpovednosť z rohového kopu na vlastnú zodpovednosť, no trafil len do múru.
25' Neymar sa stal obeťou faulu od Meuniera, po ktorom bude nasledovať štandardná situácia pre Barcelonu.
23' Medzičasom si Barcelončania vybojovali rohový kop, ktorý však stihli aj premrhať.
22' Spoza šestnástky to vyskúšal Edinson Cavani, no jeho pokus mieril len do priestoru, ktorý okupoval ter Stegen.
21' Nedorozumenie v rozohrávke má za následok stratu lopty, respektíve zisk pre Parížanov.
20' Katalánci sa už usadili na polovičke súpera, kde sa bude snažiť vymyslieť niečo smerom dopredu.
19' Hostia z Katalánska po zlom vstupe do zápasu dokonca inkasovali a teraz majú čo doháňať.
Gól 18' Paríž dal gól! Gól strelil ÁNGEL DI MARÍA, ktorý sa uchopil priameho kopu a prekrásnou strelou otvára stav dnešného duelu.
17' Draxler teraz ukázal svoju šikovnosť a dokázal vybojovať nepríjemný priamy kop pre svoj tím, ktorý sa bude zahrávať približne z 20 metrov od bránky ter Stegena.
15' Barcelona sa teraz usadila na polovičke súpera, kde sa snaži hru ukľudniť prostredníctvom vymieňania si prihrávok.
14' Na oboch stranách sa odohrala takmer identická situácia, keď letela na hranici pokutového územia prihrávka, ktorú dokázala prebrať obrana súpera.
13' Parížania kombinujú na polovičke súpera a dnes rozhodne nevyzerajú, že sa s nimi nemôže rátať.
12' Hostia okamžite po zisku lopty trpia kvôli vysokému napádaniu súpera, ktoré ich dostáva pod tlak, čo má následok straty lopty.
11' Ter Stegen si pripisuje dva skvelé zákroky, keď najprv strieľal Matuidi a následne dorážal Rabiot. Stav zostáva však stále 0:0.
10' Úvodná desaťminútovka je úspešne za nami. Aktívnejším tímom je zatiaľ domáce PSG.
9' Barcelona je zatiaľ smerom dopredu bezzubá a nedokázala ešte nič vymyslieť.
8' Parížania hrajú od úvodu stretnutia veľký pressing, vďaka ktorému spôsobujú Barcelone nemalé problémy.
7' Meunier sa síce dokázal presadiť cez brániaceho hráča, no ten ho následne tak dobre pokryl, že nasledovať bude len odkop od bránky Barcelony.
6' Edinson Cavani dostal výbornú loptu, pri ktorej však prečkal ideálnu šancu na strelu a napokon pálil ponad.
5' Domáci mohli ísť do nebezpečného brejku, no ter Stegen zareagoval výborne, keď vybehol až za šestnástku a akciu súpera ruší.
4' Štandardnú situáciu zahral Lionel Messi, no domáca obrana dokázala zareagovať včas.
Zltá karta 3' Žltú kartu dostáva Adrien Rabiot (Paríž Saint-Germain).
2' Z počiatku zápasu držia loptu len domáci, ktorí nepustili hostí ešte ani na chvíľku k lopte.
1' Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Paríž Saint-Germain: Trapp – Meunier, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa – Verratti, Rabiot, Matuidi (C) – Di María, Cavani, Draxler.
Náhradníci: Aréola – Lucas Moura, Pastore, Maxwell, Aurier, Ben Arfa, Nkunku.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – A. Gomes, Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez, Neymar.
Náhradníci: Cillessen – Rakitić, Denis Suárez, Rafinha, Alcácer, Digne, Mathieu..
Vítame vás pri sledovaní pokračovania najprestížnejšej európskej súťaže, ktorou nie je žiadná iná ako Liga majstrov. V dnešnom prvom osemfinálovom stretnutí sa na svätého Valentína predstavia v Parku Princov futbalisti domáceho PSG, ktorí budú hostiť giganta z katalánskej Barcelony.

V bojoch o ušatú trofej ide po dlhšej prestávke do tuhého, keď nasledujú osemfinálové dvojzápasy, po ktorých sa počet tímov zriedi na polovičku. Tí najúspešnejší budú opäť o krok bližšie k zisku vysnenej trofeje.

Doposiaľ sa tieto celky stretli hneď v štyroch dvojzápasoch, z toho 3 boli vo vyraďovacej fáze. Všetky tri zápasy o postup sa odohrávali vo štvrťfinále a aj preto bola prehra veľmi trpká. Jeden jedinýkrát sa tešili z postupu Parížania, no to bolo ešte v roku 1995. Odvtedy sa v roku 2013 a 2015 tešili z postupu do semifinále Barcelony. V roku 2014 sa tieto celky stretli v skupine, kde si rozdelili bodový zisk a každý tím vzal po 3 body za jednu výhru.

Oba celky sa naladili na dnešný dlho očakávaný duel veľmi dobre, keď PSG zdolal Bordeaux presvedčivo 0:3 a Barcelona Alaves hneď 0:6.

Dnešný duel bude venovať pozornosť najmä barcelonskemu trojlístku Suarez, Messi, Neymar, ktorý je postrachom celej Európy. Na opačnej strane budú domáci vkladať svoje nádaje do Cavaniho, ktorý bude podporový zo zálohy hráčmi akými sú Lucas či Di Maria.

Vysvetlite svojim polovičkám, že nás čaká večer plný futbalových zážitkov, a preto sa im nemôžete venovať. Osemfinálový duel medzi Parížom a Barcelonou nám už klope na dvere, tak sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

2017-02-14 20:57:59

No, chce to velku zmenu v nasadeni od nasich. Slecny sa do Pariza prisli poprechadzat.

Samm33

7
2017-02-14 21:00:18

Obrana je neskutočne deravá,ved Matuidi už išiel 2-krat minimálne na Stegena...