Ani sme sa nestihli čudovať a Barcelona ako zázrakom dokázala natiahnuť sériu bez prehry, ktorá trvá od 8. apríla 2017 a Katalánci v tomto období odchádzali neporazení už 37-krát. Ďalší zápas bude teda tak trochu špeciálny, keďže mužstvo Ernesta Valverdeho bude siahať na historický rekord Realu Sociedad, ktorý v sezónach 1978-80 neprehral 38 zápasov v rade.

Čo všetko sa dá stihnúť za 53 sekúnd? Niektorí fanúšikovia Barcy si stihli zájsť po pivo, aby zapili ten nemastný-neslaný výkon, pričom ihneď na to začali úradovať Luis Suárez s Lionelom Messim, ktorí sa odmietli vzdať a dokázali pre Barcelonu vydolovať ďalší cenný bodík v boji o španielsky primát. Z minúty na minútu sa tak zmenil zdanlivo nedosiahnuteľný rekord San Sebastianu na citeľné riziko, ktoré môže byť po dlhých takmer tridsiatich rokoch konečne pokorené.

Barca teda dokázala natiahnuť sériu bez prehry na 37 zápasov, pričom zaznamenala 30 víťazstiev a 7 remíz, pričom posledná porážka prišla ešte 8. apríla 2017, keď Katalánci podľahli na La Rosaleda domácej Málage (0-2). Ak ďalšiu sobotu, 7. apríla 2018, domáci nepodľahnú húževnatému Leganés, vyrovnajú rekord baskického Sociedadu, ktorý na čele s Arconadom, Ufartem, Satrusteguim, Idigorasom a Alonsom nenašli premožiteľa dokopy v 38-ich zápasoch medzi sezónami 1978-79 (6) a 1979-80 (32), pričom zaznamenali 22 víťazstiev a 16 remíz.

zdroj: mundodeportivo