Katalánci sa lúčia s americkým turné víťazstvom 1:0 nad AC Miláno. Plný počet bodov pre Blaugranas zabezpečil Ansu Fati po prihrávke Baldeho. Xavi v druhom polčase vymenil opäť takmer celú jedenástku a príležitosť zahrať si dostalo množstvo mladých hráčov.

Víťazstvo v El Clásicu zlepšilo náladu fanúšikov po predchádzajúcej prehre s Arsenalom. Napriek tomu sa témou číslo jeden pred stretnutím s Milánom stal prestup Dembélého do PSG. V dueli s milánskym tímom samozrejme nenastúpili Christensen a Ikay Gündoğan, ktorí posledné stretnutie dohrávali s menšími zraneniami. Chýbal aj spomínaný Dembélé, ktorého miesto v jedenástke zaujal Raphinha. Okrem toho Roberta Lewandowskeho nahradil Ferran Torres a útočnú formáciu doplnil Ez Abde. V strede poľa sa k Oriolovi Romeuovi a Pedrimu pridal Fermín a obrannú líniu vytvorili Araujo a Koundé spolu Marcosom Alonsom a Ericom Garcíom. Medzi žrde sa tentoraz postavil Peña.

Barcelona útočila od prvých minút. Najprv Abde pekne prenikol po krídle, ale jeho prihrávka bola zblokovaná, a neskôr sa Raphinha pokúsil o dribling v pokutovom území, ale bol pomerne tvrdo zastavený. Medzitým veľmi rýchlu žltú kartu videl Marcos Alonso za faul po tom, čo bol ľahko atakovaný na krídle. V deviatej minúte sa pokúsil o hlavičku Ronald Araujo, ale loptu netrafil dobre, takže brankár Milána mohol bez problémov zasiahnuť. Od začiatku zápasu boli na krídlach veľmi aktívni Raphinha a Abde, zatiaľ čo Fermín sa snažil spolupracovať s Pedrim a Romeuom v strede poľa. V 12. minúte sa o prekvapivú strelu postaral Koundé, ktorý trafil žrď! Miláno prvýkrát pohrozilo v 17. minúte, keď Peña musel zasahovať proti Reijndersovi. O chvíľu neskôr udrel Tomori, ale mieril mimo.

V 21. minúte sa Rafinha rozhodol pre strelu z diaľky, čím narobil Maignanovi veľa problémov. Stretnutie sa viac vyrovnalo a čoraz častejšie sme videli Talianov v ofenzíve. V 35. minúte mal Alonso dobrú príležitosť na strelu, ale mal to skôr na center a tak vystrelil poriadne vedľa brány. V samom závere prvého polčasu mali oba tímy ešte po jednej gólovej príležitosti. V 44. minúte si Peňa poradil so strelou Leaa a v odpovedi Ferran Torres hlavičkoval, ale veľmi ľahko a priamo do brankára.

II. polčas

V prestávke urobil Xavi niekoľko zmien. Marcosa Alonsa nahradil Balde, Fermina Frenkie de Jong a na Abdeho miesto prišiel Ansu Fati. Na ihrisku sa objavili aj Lewandowski a Roberto, ktorí vystriedali Ferrana Torresa a Pedriho. Prvú nebezpečnú strelu po zmene strán vyslal Leão, našťastie mimo brány. Barcelona odpovedala vďaka Ansu Fatimu - a ako! Balde potiahol loptu, ktorú poslal späť na mladého krídelníka, ktorý sa rýchlou otočkou prepracoval do pozície a nechytateľne vystrelil! Barcelona mohla rýchlo zvýšiť na 2:0, ale Robert Lewandowski sa namiesto prihrávky na lepšie postaveného Fatiho snažil akciu zakončiť sám. V 63. minúte Oriol Romeu po prihrávke Raphinhu hlavičkoval, no Maignan loptu bez problémov chytil.

V 67. minúte Ronald Araujo strelil gól hlavou, ale gól nebol uznaný - v čase centrovania bol ofsajde. Miláno sa čoraz viac dostávalo do popredia. V 76. minúte sa Leão v pokutovom území pohral s Araujom a dobre prihral Reijndersovi, ktorý však nepresnou strelou nevyužil príležitosť. Hneď na to Lamine Yamal z diaľky trafil vedľa brány. V 81. minúte mal výbornú príležitosť Ansu Fati, ale jeho strela bola zblokovaná. Lamine Yamal bol čoraz lepší, vyhľadával súboje na krídle a väčšinu z nich vyhrával. V závere ešte dostali minúty Faye, Alex Valle a Garrido. Výsledok sa už nezmenil a Barcelona si pripísala skromné víťazstvo vo svojom treťom zápase na americkom turné. Z dobrom svetle sa ukázali Romeu, Raphinha či Fermín, úspešné minúty odohrali aj Abde či Lamine Yamal. Balde tiež potvrdil svoje kvality, zatiaľ čo Ansu Fati strelil pekný gól, ktorý by mu mal dodať sebavedomie pred sezónou. Teraz je čas na návrat do Európy a rozhodujúcu fázu prípravy bez zbytočného cestovania.

Góly

55' Ansu Fati

Žlté karty

29' Loftus-Cheek, 44' Reijnders - 7' Marcos Alonso

Zostavy

FC Barcelona: Peña; Koundé (67' Dest), Araujo (85' Garrido), Eric García (85' Faye), Marcos Alonso (46' Balde (85' Valle); Pedri (46' Roberto), Oriol Romeu (80' Casado), Fermín (46' Frenkie); Ferran (46' Lewandowski), Ez Abde (46' Ansu Fati), Raphinha (67' Lamine Yamal).

AC Miláno: Maignan; Florenzi (64' Kalulu), Thiaw (73' Kjær), Tomori (86' Saelemaekers), Hernández (80' Bartesaghi; Loftus-Cheek, Krunić (73' Pobega), Reijnders; Pulisic (73' Romero), Giroud (73' Colombo), Leão.

Ez Abde | 6.6

46' Balde | 7.4
46' Roberto | 7.1
46' De Jong | 7
46' Lewandowski | 6.7
46' Fati | 7.3
67' Dest | 6.6
67' Yamal | 6.7
80' Marc Casado | 6.7
85' Mikayil Faye | -
85' Alex Valle | -
85' Aleix Garrido | -

zdroj: fcbarca.com livescore.com sport.es sofascore.com