Katalánci dnes zaknihovali dôležité víťazstvo na Benito Villamarín, keď porazili Betis 4:2. Čo stretnutie ukázalo?

Najlepšie: Duo Ferran Torres - Lamine Yamal

Nebol to zápas, od ktorého by sa dala očakávať veľká premena v tíme. Videli sme rovnaké problémy - Betis sa mohol v prvých minútach ujať vedenia a v druhom polčase sa v priebehu niekoľkých minút dostal späť do hry. Od viacerých hráčov sme však mohli vidieť veľké nasadenie, najmä od krídelného dua. Ferran Torres aj Lamine Yamal zo seba počas 90 minút vydali všetko a pracovali po celej šírke ihriska. Prvý menovaný bol neuveriteľne efektívny, keď skompletizoval hattrick a pripísal si asistenciu, zatiaľ čo druhý menovaný svojimi akciami neustále predstavoval hrozbu. Lamine Yamal nakoniec zápas ukončil len s jednou asistenciou, ale aj vďaka svojim piatim úspešným driblingom a piatim získaným loptám dominoval na pravom krídle. Keby celé mužstvo vynaložilo v dnešnom zápase toľko úsilia ako Ferran a Lamine Yamal, možno by nebolo treba bojovať o body v nadstavenom čase.

Najhoršie: Katastrofálna štvrťhodina

Keď Ferran Torres skóroval na 2:0, zdalo sa, že Barcelona už má víťazstvo vo vrecku. Potom však prišla dekoncentrácia charakteristická pre Xaviho tím v tejto sezóne a vlna postupných chýb. Iñaki Peña bol nespoľahlivý, chýbalo porozumenie medzi Koundém a Araújom a Cubarsi sa pochopiteľne tiež nevyhol chybám najmä kvôli nerozhodnosti. Dokonca aj De Jong a Gündoğan sa na štvrťhodinu "vypli". Barcelona v tejto sezóne platí vysokú cenu za takéto slabšie momenty. Dnešný zápas bol jedenástym, v ktorom Barcelona dostala aspoň dva góly, a na víťazstvo za takýchto okolností je potrebná vynikajúca ofenzíva, ktorú sme v katalánskej metropole nevideli od odchodu Lea Messiho.

zdroj: fcbarca.com