FC Barcelona si včera z Vicente Calderón odviezla veľmi dôležité tri body. Spasiteľom tímu bol ako zvyčajne Lionel Messi, no výborný zápas sme videli aj zo strany iných hráčov blaugranas.

Ter Stegen - 5

Vzhľadom na to, že Barcelona v zápase dominovala, nemal veľa práce. Pri góle Fernanda Torrera však toho mohol urobiť viac.

Sergi Roberto - 9

Išlo o skúšku ohňom. Mladík na pozícii pravého beka proti tak silnému súperovi ešte nehral. A? Odohral fantastický zápas, kde opäť ukázal, že pravá obrana mu sadla ako vyšitá.

Vermaelen - 6

Jeho kariéra v Barcelone sa ešte poriadne nerozbehla, keď je sústavne popretkávaná zraneniami. Tentoraz bude mimo niekoľko týždňov kvôli zraneniu lýtka a to mal sezónu výborne rozbehnutú.

Mascherano - 5

Argentínčanovi zápas nevyšiel. Hneď na začiatku sa postaral o dve veľké chyby, ktoré Los Colchoneros nepotrestali a v súboji s Torresom pri jeho góle si mohol počínať lepšie.

Alba - 7

V útoku možno nebol tak efektívny ako zvyčajne, no na svojej strane si svoju pozíciu ustál a vo všeobecnosti odohral spoľahlivý zápas.

Busquets - 6

Zdalo sa, že duo Tiago-Gabi ho v prvom polčase ubehá, no v druhej polovici sa zlepšil a pomohol tímu udržať si zápas vo svoje réžii.

Rakitič - 7

Ukázal pár dobrých prienikov, čo nebola práve jeho silná stránka predtým, než prišiel na Camp Nou. Teraz tento aspekt patrí medzi jeho silné stránky. Pomáhal ako v útoku, tak aj v obrane.

Iniesta - 8

Stredopoliar si užíva dobrý štart do sezóny a v dobrom výkone pokračoval aj na Calderón. Dokonca sme ho zahliadli aj pri defenzívnej práci. Dostal žltú kartu za faul na Gabiho, ktorý bol potrebný.

Rafinha - 7

Zo začiatku nahradil Messiho - snažil sa ako mohol, no toho nenahradí nikto. Každopádne odviedol dobrú prácu. Vzhľadom na doterajšie výkony mu môže Lucho veriť aj do ďalších zápasov.

Suarez - 8

Vpredu makal ako ťažný kôň a spálil aj pár vyložených šancí. V prvom polčase napríklad nastrelil brvno. V druhom však prihrával na kľúčový gól Messimu. Okrem toho vytvoril šancu pre Neymara, ktorý stroskotal na Gimenezovi.

Neymar - 8

Skvelý výkon podčiarknutý učebnicovým priamym kopom. Ukázal, že je dostatočne zrelý, aby mužstvo v prípade Messiho neprítomnosti ťahal práve on. V prvom polčase vo veľkej šanci mal každopádne ukázať väčší prehľad.

Messi - 9

Jeho vplyv na zápas bol okamžitý a za pol hodinu strávenú na ihrisku sa z neho stal kľúčový hráč, ktorý o osude stretnutia rozhodol gólom na 1-2. Každý z jeho spoluhráčov sa ním nechal inšpirovať a po jeho príchode šiel výkon Barcy nahor.

Mathieu - 7

Nahradil Vermaelena v prvom polčase a svoju prácu si odviedol. Gól Torresa nejde na jeho vrub a Jacksona udržal na dištanc po väčšinu času.

Roman7

1
2015-09-13 09:07:04

hej ale ked tam zasa zacal carovat ter stegen na konci zapasu v nadstavenom case tak mi zimomriavky po chrbte preleteli a suarez tak hned po nom zacal bliakat a rozhadzovat ruky co to vlastne robi

sid1

15
2015-09-13 09:15:53

ty tie svoje komentare kopirujes pod kazdy clanok? :)

Roman7

3
2015-09-13 09:16:55

za to sorry ale chcel som to dat pod tento clanok len som som si ho pomylil cital som druhy

totelcamp

17
2015-09-13 09:09:25

S hodnotenim Alby nesuhlasim, zaspal pri prihravke na Torresa a s tym dodzubal ofsajdovu pascu. Preto nesuhlasim aj s hodnotenim TSu, mozno mohol vybehnut na prihravku ale rozhodne nebol jeho gol 100%ne

Roman7

9
2015-09-13 09:15:18

to rozhodne nebola jaho chyba to bola chyba mascherana a mathieho jeden prehral suboj druhy pozicne ako male decko

sid1

14
2015-09-13 09:19:00

ako teda Ter Stegenovi by som dal viac, podla mna urobil pri tom gole dost a torres to trafil dokonale. tiez sergi roberto urcite nehral za 9 ale rovnako ako alba za 7 by som dal

2015-09-13 09:21:32

V súboji 1:1 má brankár málo šancí. Blbosť že "mohol urobiť viac". Sergi Roberto : ak potiahol dopradu, vzápätí vrátil dozadu aby nič nepokazil To je "fantastický zápas" ? Ak to stačí že dobre bránil tak súhlasím. Alvesa nemá šancu nahradiť. Gól čo sme dostali ide na vrub rozbitia offsidovej pasce od Albu.

Marian

1
2015-09-13 09:43:36

Sergi Roberto posadí Daniho na lavičku :)