FC Barcelona si v prvom zápase štvrťfinále Ligy Majstrov poradila s AS Rím výsledkom 4:1. V zápase však mala ťažkosti, pretože Rimania nesmierne dobre bránili a zadarmo nedarovali Kataláncom nič. Hodnotenie denníka Sport vyzerá nasledovne.

ter Stegen - 6

Po väčšinu zápasu nemal čo robiť. Zažil však niekoľko bláznivých minút, kedy vyrobil hrubú chybu - stihol ju sám vyriešiť, neskôr inkasoval, ale aj zachránil, keď vychytal strelu Perottiho, ktorý sa snažil zachrániť svoj tím.

Semedo - 5

Zápas nezačal najlepšie, mal s Džekom problémy, prihrávky nepresné. V druhom polčase sa však značne zlepšil, v obrane bol istý a svoju silu ukázal pri štvrtom góle.

Piqué - 7

V obrane bol neprechodný, dokázal vyriešiť niekoľko zložitých situácii. Neskôr sa vydal do útoku, aby tímu pomohol v útočení a podarilo sa - strelil dôležitý tretí gól zápasu.

Umtiti - 5

Zmätený. Opäť. Striedal lepšie momenty s horšími. Urobil niekoľko chýb. Predovšetkým faul na hranici pokutového územia. Na druhej strane sa veľkou mierou pričinil o druhý gól, ktorý si strelil Manolas.

Alba - 6

Di Francesco si bol vedomý, ako je Alba s jeho útočnými nábehmi nebezpečný a tak dal Florenzimu príkaz, aby ho strážil. Alba sa však pokúšal aj zbiehaním do hĺbky poľa byť platným hráčom pre tím.

Busquets - 7

Sergio je pre bezproblémovú hru Barcelony jednoducho nevyhnutným článkom v skladačke. Mal veľký podiel na tom, že Barcelona zápas zvládla. Valverde ho neskôr stiahol, aby mu doprial odpočinok.

Rakitič - 7

V prvom polčase spolu s Busquetsom vytvoril neprekonateľnú bariéru. Rím nemal ani šancu. Na druhej strane Rakitič nastrelil žrď. Po striedaní Busquetsa sa stiahol trochu nižšie a úlohy si splnil veľmi dobre.

Iniesta - 6

Vždy mal na seba nalepeného niektorého z Rimanov, ale napriek tomu sa snažil prelamovať línie. Jeho hra má vždy skvelú kvalitu. Mal prsty v prvom vlastnom góle Ríma, ktorý vsietil De Rossi. Veľa pomohol aj v obrane.

Sergi Roberto - 6

Zápas ho veľmi vyčerpal a nepôsobil tak sviežim dojmom, ako sme na to u neho zvyknutí. Pomáhal Semedovi s kontrolovaním dvojice Kolarov-Perotti. Tímu dodali v hre aj viac hĺbky.

Leo Messi - 7

Pohyboval sa po všetkých oblastiach ihriska a snažil sa nájsť ten správny priestor. V prvom polčase jeho individuálna snaha priniesla vzruch. Ak mal Messi loptu na kopačke, Rím bol neustále pod tlakom.

Suarez - 7

Uruguajčan zaznamenal štvrtý gól a dvojzápasu z pohľadu Barcelony vrátil pokoj. Gól Edina Džeka bol totiž škrtom cez rozpočet. Suarez bol vždy aktívny, jeho agresívna hra narobila súperovi množstvo problémov.

Paulinho - 5

Jeho príchod prišiel práve v čase, kedy mal Rím svoje šance. Paulinhovi zápas vedľa Rakitiča nesadol úplne najlepšie. Samozrejme, Brazílčan sa snažil a ukázal aj svoje prednosti.

André Gomes - 5

Musel sa postarať o to, aby Rimania neuverili v to, že sa do dvojzápasu dokážu vrátiť. Pomohol brániť súperove prechody do útoky. Nie vždy bol ale dostatočne rýchly.

Denis Suarez - 7

Valverde opäť veril hráčovi, ktorý prináša do hry radosť. Po jeho príchode na trávnik hra Barcelony ožila.

2018-04-05 11:14:40

Ten somar co hodnotil asi nepozeral zapas a len si to natipoval. Pre mna Semedo vcera jeden z najlepsich!

2018-04-05 11:28:15

Semedo 7-8, Piqué a Iniesta 8. Tieto hodnotenia sú smiešne... SPORT je (opäť) mimo.

sid1

15
2018-04-05 11:36:20

Nesuhlasim s iniestom. Vzdy ma samozrejme lepsie momenty v zapase ale v poslednej dobe sa mi zda unaveny a jeho hra tiez taka.

11
2018-04-05 11:45:44

Včera hral Iniesta lepšie než posledné zápasy. Aj štatisticky bol lepší ako v posledných zápasoch. Aj tá únava (tiež som si to všimol) včera nebola viditeľná. Odohral solídny zápas.

Fiko

28
2018-04-05 11:29:52

Chcem poprosiť odpoveď, na to, kto toto hodnotí aj s tým popisom ... Ďakujem za odpoveď. Pretože Semedo, bol včera jeden z najlepších, bol priamočiary, mal neskutočné sebavedomie 1 na 1 v obrane, veľa krát zrýchlil hru, dobre bránil. Včera patril určite do TOP 3.

admini,
chcel by som vas poprosit aby ste spravili po kazdom zapase hlasovanie, kde by sa dalo hracom pridelit hodnotenie. na zaklade priemeru by sa potom pridelila kazdemu hracovi prislusna znamka. pisem to preto lebo tieto hodnotenia su totalne odveci

jamalgaucho1

10
2018-04-05 11:32:01

tak Suarez okrem golu a filmovania tiez nic vcera neukazal, ale dal gol a ma 7...Semedo min.7, 3-4 krat potiahol lopru az k 16, ale bolo mu to anic kedze tam nik nebol, nevyhoda systemu 442

RudyM

14
2018-04-05 11:33:38

Semedo 5??? on hral niekde na v inom zápase?Jeho včerajší výkon bol výborný . Ak bude mať viac minút chalan nám určite ukáže ešte viac . Ak vezmem do úvahy koľko málo minút si do teraz zahral a čo ukázal tak klobúk dole...

sid1

3
2018-04-05 11:40:32

Denis Suarez za 7? Hlavne, ze umtitimu vytknu faul a suarezovi z este horsej vzdialenosti nie. Sport.es hodnoti vylozene podla sympatii a nie hry

Lolzer

5
2018-04-05 11:45:42

Denisovi včera moc nešlo až na jednu akciu kde kľučkoval medzi 4 protihráčmi... Max 5 by mal mať... A Pique včera tak 8, veľakrát hasil a ešte aj skóroval... Semedo taktiež mal mať namiesto 5ky aspoň 7, predsa bol dlho mimo a hral hneď v základe a príjemne prekvapil... Banda diletantov čo tu píše tie články...