Góly, ktoré si pripísali Ousmane Dembélé, Luis Suárez a André Gomes, vydláždili Barcelone cestu za triumfom proti Mamelodi Sundowns. Katalánci tento zápas odohrali v stredu v rámci osláv storočnice Nelsona Mandelu.

Ernesto Valverde odcestoval do Južnej Afriky s dvadsiatimi tromi hráčmi a príležitosť dal každému jednému z nich, hoci budúci kapitán družstva Lionel Messi odohral len posledných pätnásť minút.

Skóre otvoril už po troch minútach Dembélé, pričom pätnásť minút nato zafungovala kombinácia Denisa a Luisa Suáreza a druhý menovaný zvyšoval na 0-2. Do šancí sa dostávali i domáci, Percy Tau a kapitán Hlmopho Kekana však obaja zhodne stroskotali na ter Stegenovi.

Po zmene strán urobil Txingurri hneď jedenásť zmien a o tretí presný zásah sa postaral tandem Paco Alcácer a André Gomes. Skórovať sa ale podarilo aj domácim, v drese juhoafrických šampiónov sa na obrovskú radosť domácich priaznivcov presadil Sibusiso Vilakazi.

Mamelodi Sundowns 1 - 3 FC Barcelona

Mamelodi Sundowns: Onyango (Mweene, 66'), Langerman, Ngcongca (Morena, 90'), Soumahoro (Madisha, 62'), Arendse, Mabunda, Kenana (Sirino, 76'), Billiat (Manyisa, 77'), Vilakazi, Zwane (Levese, 90') a Tau.​

FC Barcelona: Ter Stegen (Cillessen, 46'), Semedo (Sergi Roberto, 46'), Yerry Mina (Piqué, 46'), Digne (Alba, 46'), Busquets (Paulinho, 46'), Rakitćc (De Galarreta, 46' (Messi, 74')), Iniesta (Coutinho, 46'), Denis Suárez (André Gomes, 46'), Aleñá (Aleix Vidal, 46'), Dembélé (Cuenca, 46') a Luis Suárez.

Góly: 0-1, Dembélé (3'). 0-2, Luis Suárez (18'). 0-3, André Gomes (66'). 1-3, Vilakazi (75').​

Rozhodca: Hamada El Moussa Nampiandraza (Madagaskar).

Zdroj: sport.es