FC Barcelona včera odohrala zápas s Levante, no opäť išlo o výjazdový súboj, ktorý sa Blaugranas nevydaril. Zverenci trénera Ernesta Valverdeho prehrali 3:1, keď si nechali 3 góly streliť len v priebehu 7. minút. Poďme bilancovať.

V prvom rade je potrebné uviesť, že sa očakával ťažký súboj a to sa aj potvrdilo. Levante na Barcelonu vie zahrať, čo ukazovali aj posledné výsledky. Barcelona v každom prípade nezačala zápas zle. Prvý polčas bol vyrovnaný a hostia sa dokonca ujali vedenia, po premenenom pokutovom kope od Lea Messiho. Pre úplnosť je potrebné uviesť, že pokutový kop sa nemal pískať, pretože počas výstavby akcie sa Griezmann ocitol mimo hru. Nezaregistroval to však nikto z rozhodcov a ani VAR.

Levante však v druhom polčase urobilo ráznu zmenu v taktike a začalo útočiť s viacerými hráčmi. Kým sa hráči Barcelony spamätali, čo sa deje, ter Stegen ťahal zo siete 3 lopty. Napísať je však potrebné aj to, že Levante malo v celku vyrovnanom zápase aj šťastie, nakoľko čo smerovalo na bránku ter Stegena, to aj padlo do siete. Tretí gól bol úplne nešťastný, pretože loptu za nemeckého gólmana tečoval Busquets. Bez tak faktom zostáva skóre 3:1 a ďalší nie najlepší výkon Blaugranas na ihrisku súpera. Vyzerá to tak, že na Barcelonu stačí pritlačiť v priestore medzi poliacou čiarou a jej pokutovým územím a hráči nevedia, čo skôr.

Opäť platí: do úvahy sme brali 2 subjektívne zdroje: katalánsky denník Sport a hlasovanie fanúšikov ForcaBarca.sk a potom hodnotenie dvoch štatistických portálov Whoscored.com a sofascore.com. Pri každom hráčovi je priemer známok z týchto 4 zdrojov. Kompletné čísla nájdete v tabuľke na konci článku. Hlasovanie bolo opäť uzamknuté a hlasovať mohol každý len raz. Aj tentokrát veľký záujem o hodnotenie nebol, keďže nám prišlo len 313 hodnotení.

Ter Stegen - 5,2

Nemecký gólman patrí zvyčajne medzi najlepších hráčov Barcelony, ale v zápase proti Levante nemal svoj deň. Pri prvom a treťom góle nemal šancu, no pri druhom góle Mayorala zaváhal. Mohol urobiť viac.

Sergi Roberto - 5,4

Španiel nezačal zle, ale s pribúdajúcimi minútami sa z trávnika vytrácal. V defenzíve patril medzi lepších hráčov, ale to zas neznamená, že si zaslúži pochvalu. Často sa stalo, že nestíhal tempu zápasu, aké nastolil domáci tím a niekedy mu chýbala väčšia presnosť.

Piqué - 4,7

Celé zle. Mal veľký podiel na dvoch inkasovaných góloch. Zrejme je myšlienkami na Davis Cupe.

Lenglet - 4,9

Často lietal od hráča k hráčovi, aby plátal veľké diery v obrane, ale bohužiaľ to nepomohlo. Zaznamenal niekoľko vydarených odkopov. K tomu získal 6 lôpt. Často však prehrával súboje s hráčmi súpera.

Semedo - 5,9

Portugalčana čoraz častejšie vídame hrávať na ľavej strane obrany a vyzerá to tak, že to má pozitívny vplyv na jeho ofenzívnu hru. Niekedy je však potrebné, aby sa rozhodoval rýchlejšie. Vybojoval pre tím pokutový kop. V defenzíve bol zas tichou myškou - nič nepokazil, ale ničím neohúril.

Vidal - 5,4

Nevydarený zápas zo strany Čiľana. Darilo sa mu získavať lopty, hoci často sa mu stalo, že vybehol z pozície a nechal za sebou voľný priestor, ktorý súper s chuťou využíval vo svoj prospech. V hre dopredu mu chýbala kreativita. Bol hráčom, ktorý keď dostal loptu, poslal ju ďalej.

De Jong - 5,4

Zo záložníkov bol tým, ktorému sa darilo najviac. Dokázal spoluhráčom prihrať rozumnú loptu a k tomu sa mu celkom darilo aj v defenzíve, hoci niekedy by sa hodilo lepšie postavenie na trávniku.

Arthur - 4,5

Slabý výkon zo strany Brazílčana. Arthur má na to, aby dokázal diktovať tempo hry, ale v tomto zápase sa mu to ani zďaleka nedarilo. Dopúšťal sa chýb, ktoré by sa mu nemali stávať.

Messi - 5,9

Urobil pre mužstvo najviac, hoci chodil po trávniku opäť so zvesenou hlavou. Ako jediný mal však snahu viesť zmysluplné akcie, dokázal hrať s Griezmannom na jeden dotyk a pripísal si 3 kľúčové prihrávky.

Suarez - 5,5

Na trávniku strávil 41 minút, hoci približne po polhodine hry už začínal cítiť zranenie lýtka. Nezaznamenal nič pozitívne, ale tých 41 minút odohral počas dobrého času pre Barcelonu, kedy sa aj ujala vedenia, preto je známka taká, aká je.

Griezmann - 4,3

Francúz odohral na útočníka ďalší slabý zápas. Na bránu vyslal počas celého zápasu jednu strelu. Okrem niekoľkých pekných akcií s Messim mu v zápase nevyšlo v podstate nič. Teda v ofenzíve. V defenzíve by si z jeho nasadenia mohol vziať príklad aj Piqué.

41' Pérez - 5,2

Pred koncom prvého polčasu nahradil zraneného Suareza a jedine vtedy sme ho mali možnosť vidieť. K jeho výkonu naozaj nie je čo napísať. Je jasné, že je mladý a mužstvo zápas prehralo, pretože nehralo dobre, no ak má mladík šancu niečo ukázať, tak musí žrať trávnik. Tých šancí v tejto sezóne nebude mať veľa.

65' Busquets - 5

Na trávnik sa dostal po dvoch góloch súpera a tesne predtým ako tím inkasoval ten tretí.

67' Ansu Fati - 5,5

Ťažko očakávať, že 17-ročný chlapec otočí Barcelone zápas. Ale snažil sa. Mal niekoľko driblingov, vystrelil na bránu. V každom prípade ide o skvelú skúsenosť.

2019-11-03 18:37:48

Portal ktory da perezovi 6.6 by nemal hodnotit futbal. Beriem, ze je nerozhrany ale vcera to bolo zle. To ze ma roberto tu 3.6 ma uz tu ani neprekvapuje, z obrancov mal najlepsie cisla. Mozno by sa hodilo ked mi je niekto nesympaticky ho proste nehodnotit

galibier

5
2019-11-03 18:49:25

Zda sa ze hodnotenie tu na ForcaBarca je dost tendencne a ovplyvnene sympatiami ci nesympatiami k jednotlivym hracom...ale je faktom ze druhy polcas proti Levante radsej nehodnotit...a Valverde znamka radsej bez komentara..

Nalim

-4
2019-11-03 18:54:19

Suarez, Perez a Fati ďaleko pod 5. Čo nevidíte, že sa len zúčastnili hry???

Lukas

27
2019-11-03 18:56:17

Pri spracúvaní hodnotenie od ľudí z forcy je krásne vidieť, koho majú radi a koho nie. Sergi Roberto či Rakitič a Busquets majú známky nižšie už len z princípu, zas medzi miláčikov patrí napríklad Ansu a de Jong.. Napadli mi ale otázka - nechám možnosť hodnotiť aj výkon mužstva ako celku a následne možnosť hodnotiť aj Valverdeho? Jemu by som pridal aj možnosti do -5... :D

Lolzer

13
2019-11-03 19:06:43

Valverde bude v mínuse aj po výhre, to by som tam nedával vôbec :D Ale celkovo hodnotenie mužstva tam môžeš pridať :)