Javier Mascherano poskytol rozhovor pre televíziu Fox Sports, v ktorom porovnával dve legendy svetového športu - basketbalovú legendu Michaela Jordana a futbalovú legendu Lea Messiho a tiež uviedol, ako sa od tejto dvojice odlišoval Ronaldinho.

Športovec, ktorý je z hľadiska osobnosti najviac podobný Michaelovi Jordanovi

"Najviac mi ho pripomína ten, ktorý hráva v Barcelone. Prinajmenšom z hľadiska súťaživosti. Ale je to iný šport. Vzťahy sú iné. Z toho, čo som videl v seriály, ktoré neumožňuje spoznať Jordana bližšie, Leo je príjemnejší a prirodzenejší. Z pohľadu súťaživosti sú však obaja beštie, preto sa na vrchole udržali po toľké roky. Ak by tomu bolo inak, nebolo by to možné."

Messi

"Možnože Leo je viac ľudský. Ale, samozrejme, že v extrémnych situáciách sa na tvári objaví zvláštny výraz, plač či čokoľvek. Sú to však tímové športy. Bez ohľadu na to, či ste najlepší alebo nie, potrebujete tých, ktorí vás obklopujú. Sami neurobíte nič. Aby ste si zachovali svoje miesto, podstatné je, aby ste mali svoje číslo jeden, ale dôležitú úlohu musia zohrať aj spoluhráči."

Ronaldinho

"V prípade Ronaldinha, ktorý bol fenomén, nemal tú mentalitu, aby sa udržal na vrchole o ďalších 5 rokov dlhšie. Či mal tú kvalitu? Áno, preto urobil to, čo urobil a v Barcelone zmenil niekoľko sezón, ale nechcel alebo už nemohol udržať sa na vrchole. Keď ste číslom jeden, udržať sa v tejto pozícii tak dlho závisí od toho, či máte výnimočnú osobnosť."

Zápas Barcelony s Bayernom

"Bayern je mužstvo, ktoré má ustálenú hierarchiu a je fyzicky veľmi silné a to sa v Lige Majstrov stalo veľmi dôležité. Intenzita je iná, než v La Lige, kde v istých momentoch je miestami vyššia kontrola. Barcelona však vie, o čo sa v tomto zápase hrá. Vsadila všetko na tento mini turnaj s fázami hranými na jeden zápas."

zdroj: marca.com
foto: fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.