Antoine Griezmann dostal v utkání proti Getafe opět šanci v základní sestavě, leč ji znovu nedokázal řádně využít. Po dvou týdnech plných mediálního šumu o jeho ideální pozici jej Ronald Koeman postavil více do středu. Přesto při té nejdůležitější šanci Griezmann selhal.

Před sobotním utkáním s Getafe plnila mediální prostor přestřelka mezi Ronaldem Koemanem a Antoinem Griezmannnem. Francouzský útočník během minulého týdne uvedl, že trenér Francie Didier Deschamps „ví, kam mě na hřišti postavit a já toho využívám.” Koeman na to zareagoval, že to je on, kdo má o sestavě v klubu konečné slovo, nicméně i přesto dostal devětadvacetiletý forward místo v základní sestavě. Vedle Lea Messiho působil více ve středu, kde dostal relativní volnosti a hrál tak spíše až jako falešná devítka.

Tímto krokem zabil Koeman, jak se říká, dvě mouchy jednou ranou. Jednak Griezmannovi umožnil hrát na středové pozici, kde mohl prokázat, že mu to jde nejlépe, a zároveň tím umlčel spekulace o tom, že se o útočníka pořádně nestará. Jenže francouzský reprezentant této příležitosti vůbec nevyužil. V utkání v Madridu odehrál 80 minut, ale porážce 1-0 zabránit nijak nedokázal. Přitom měl během první půli skvělou 1vs1 šanci na proměnění, která by patrně změnila celý obraz hry. Griezmann ale poslal střelu na tribunu.

Koeman jej zatím stáhl ze hřiště v každém ligovém zápase, naposledy rodák z Mâconu odehrál celých 90 minut 16. července. Zatím bez jediného gólu a asistence se proto tlak na jeho osobu jenom stupňuje. V následujících týdnech tak bude muset ukázat, že v týmu není jen tak nadarmo.