Tréner FC Barcelona odpovedal na otázky novinárov na tlačovej konferencii pred zajtrajším zápasom proti Realu Valladolid. Ten je na programe opäť nezvyčajne - v pondelok - o 21:00.

[Marc Brau, Barça TV] Real Valladolid má množstvo absencií. Očakávaš preto, že váš súper bude ladený defenzívne?

"Vieme, že súper má svoje problémy a chýbajú mu hráči kvôli zraneniam a koronavírusu. Bude to ťažký zápas, musíme si udržať náš rytmus a robiť to, čo pred prestávkou. Hráči sa vrátili s veľkou túžbou. Poznáme našu situáciu, musíme vyhrať. "

[Marta Carreras, Catalunya Radio] Môže to byť náročný zápas vzhľadom na súpera, reprezentačnú prestávku aj blížiace sa El Clásico?

"Musíme byť pripravení, nemôžeme si myslieť, že z dôvodu súperových problémov bude zápas jednoduchší. Musíme mať energiu aj rytmus a dobre hrať s loptou či správne sa zachovať po jej strate, čo sme ukázali naposledy. Musíme zahrať na našej úrovni. Môže to byť bezproblémový zápas, ale na to sa nemôžeme spoliehať."

[Marta Ramon, RAC1] De Jong a Messi sú len jednu kartu od suspendácie v El Clásicu. Plánuješ im dopriať oddych?

"Vieme, že títo hráči nemajú ďaleko k suspendácii, ale toto nie je vhodný moment na odpočinok kvôli kartám či potrebne oddychu. Riziko karty existuje vždy. Sú to práve hráči, ktorí musia rozmýšľať. Najlepšie je ísť zápas za zápasom a vsadiť na najlepšiu zostavu."

[Adria Albets, Cadena SER] Minulý týždeň sa otec a agent Erlinga Hålanda stretli s Laportom. Hovoril si o tom prezidentom? Alebo si sa rozprával s hráčom? Bol by to na budúcu sezónu dobrý prestup?

"Ako som povedal, počas reprezentačnej prestávky som sa stretol s prezidentom a pokojne sme sa porozprávali o tom aj o budúcej sezóne. V každom klube sa v priebehu sezóny diskutuje o zlepšení kádra do budúcnosti. Nebudem však hovoriť o hráčoch iných klubov."

[Manuel Oliveros, Cadena COPE] Prioritou v kontexte budúcej sezóne je vedieť, či Leo Messi zostane v Barcelone. Bolo by dobré požiadať ho, aby sa rozhodol do nejakého konkrétneho dátumu, napríklad do 30. mája?

"Samozrejme, že je to veľmi dôležitá záležitosť, pretože sa snažíme urobiť čo najviac, aby Leo zostal na dlhšie. Teraz však pred sebou máme zápas a musíme myslieť práve na to. Budúcnosť je vec prezidenta a jeho ľudí. Je normálne, že sa rozprávame, ale ja aj hráči sa musíme sústrediť na zápasy."

[German García, Radio Nacional] Ako prebieha rekonvalescencia Piquého a Roberta? Môžu sa zajtra objaviť v nominácii? Mohli by byť ideálnymi posilami na El Clásico?

"V poslednom čase trénujú s mužstvom, značne sa zlepšili. Rozhodnúť sa musíme zajtra po poslednom tréningu. Nebudeme riskovať, nielen vzhľadom na El Clásico, čaká nás viac zápasov. Sú to veľmi dôležití hráči."

[Alejandro Segura, Radio Marca] Povedalo ti nové vedenie, či s tebou počíta aj do budúcej sezóny?

"Áno, povedali mi, že sú so mnou spokojní. Je to normálne, v poslednom čase hráme lepšie. V novembri sme si nevedeli predstaviť, aby sme bojovali o titul a budeme len zápas od zisku dôležitej trofeje. Zároveň vieme, že musíme naďalej pracovať a vyhrávať. Prezident v prvý deň povedal, že v nás verí. Musíme sa mu za to odvďačiť."

[Jordi Carne, Sport] Aké sú tvoje plány v súvislosti s Colladom, ktorý nedávno predĺžil zmluvu? Budeš s ním v budúcej sezóne počítať?

"Ide o interné záležitosti. Samozrejme, že je to zaujímavý hráč, v rezerve je ich viac. Ide o veci týkajúce sa budúcej sezóny, Barcelona hrá o postup, preto okrem iného povolala Ilaixa, aby zahral vo včerajšom zápase. Pre mladých hráčov sú to dôležité veci. Collado je zaujímavý hráč, musíme sa veľmi rozvíjať."

[Ángel Pérez, Mundo Deportivo] Včerajší zápas Barcelony B si sledoval z tribúny. Ako sa ti páčilo stretnutie s fanúšikmi na tribúnach? Chcel by si, aby boli fanúšikovia prítomní už na finále Copa del Rey?

"Veľmi sa mi to páčilo, najmä kvôli atmosfére. Na tribúnach sa objavilo 1000 ľudí. Chýbali nám. Teraz to bolo úplne zvláštne, že ľudia hráčom tlieskali a spievali. Dúfam, že aj my budeme môcť už onedlho privítať fanúšikov."

[Carles Ruiperez, La Vanguardia] V zápase s Realom Valladolid si v jesennej časti po prvýkrát vsadil na trojicu stopérov. Čo ťa prinútilo k tomu, že si sa rozhodol zmeniť rozostavenie?

"Real Valladolid zvyčajne využíva systém 4-4-2, preto sú dôležití traja stopéri proti dvoch útočníkom. Vždy sme mohli hľadať voľného hráča medzi líniami. Snažili sme sa hrať tak a vyšlo nám to dobre. Tento systém nám v poslednej dobe slúži."

[Laura Brugues, TV3] Aké sú tvoje dojmy po stretnutiach s Laportom?

"Myslím si, že všetci pracujeme na zlepšení tímu, poznáme finančnú situáciu klubu, ktorá nie je najlepšia. Do veľkej miery je to v dôsledku pandémie, problémy má množstvo klubov. Laporta od začiatku ukazuje, že sa pokúsi túto situáciu zlepšiť. V otázke prestupov všetko závisí od možností. Je normálne, že pred koncom sezóny hovoríme o nasledujúcej sezóne. Nebudem komentovať mená, ktoré sa objavujú v tlači, pretože sa musíme sústrediť na nasledujúci zápas."

[Jordi Blanco, ESPN] Si zástancom toho, že niektorým hráčom ešte pred koncom tejto sezóny povieš, že s nimi nepočítaš?

"Snažíme sa zostať pokojní až do konca sezóny. Nechceme, aby to malo negatívny vplyv na hráčov, musíme sa tomu vyhnúť. V zložitých situáciách je lepšie porozprávať sa po sezóne."

[Alba Cabrera, Culemania] Znepokojuje ťa po reprezentačnej prestávke fakt, že Griezmann, Dembélé a De Jong môžu byť unavení?

"Ako som povedal, hráči majú v sebe veľa radosti a túžby robiť to, čo doteraz. Našťastie nemajú zdravotné problémy. Vieme, že veľa z nich odohralo veľa minút, to dokazuje, že pre reprezentáciu sú dôležití. Musíme skontrolovať, či sú úplne oddýchnutí. V tejto fáze sezóny musia dať zo seba všetko."

[Jamie Easton, BeIN Sports] Guardiola povedal, že nahradiť Agüera bude pre Manchester City vzhľadom na finančnú situáciu ťažké. Je myslieť na drahý prestup pre Barcelonu reálne?

"Neviem, či je to možné. Hovorili sme o budúcnosti. Konečné rozhodnutie prijme prezident a vedenie. Ja na túto otázku nemôžem odpovedať, nemám úplné znalosti na tému financií."

zdroj: BarçaTV+
foto: twitter

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
Reekwon Admin
2021-04-04 18:07:53
Evidentně Koeman svému týmu naprosto věří :D Valladolid má několik hráčů v karanténě, navíc jsou 16. a jeden z nejhorších útoků na hřištích soupeřů, ale ani to asi není důvod pošetřit De Jonga, který hraje neustále. Za Nizozemsko 3x 90 minut, je v ohrožení pro El Clasico a stejně ho pošle do zápasu a nepřekvapilo by mě, kdyby opět na stopera, kde je to riziko karty skutečně velké :D Messiho chápu, ten měl teď volno a ví jak hrát, aby se vyvaroval kartě, ale De Jong to nemusí úplně ovlivnit. Nicméně Koeman není úplně králem rotace, protože má 8 nebo 9 hráčů, kteří hrají prakticky neustále, v případě Pedriho i s lehčím zraněním, takže to asi není moc překvapivé. Jen aby nebyl překvapený, že zariskuje proti Valladolidu a na Real o nějaké hráče přijde, když chce riskovat, proti slabému týmu doma, když má v týmu plno hráčů, kteří jsou o několik úrovní nad těmi, které bude muset poslat Valladolid.
GR7je 2021-04-04 18:11:13
Úplne súhlasím, ak chcú byť víťazi nemôžu sa báť v takomto zápase
AndreasGerardi Premium 2021-04-04 20:02:20
Popravde, ak chce double , nemá inú možnosť. Pretože ak by stratil s Valadollidom El Classico by už nebol zápas o všetko. Čiže tento týždeň veľa napovie .
maryann 2021-04-04 20:42:12
A mozno len Koeman zahmlieva....
Valky 2021-04-04 23:12:39
Myslím si ze za priaznivého výsledku to po strieda a určite skôr ako v 80.minute
2021-04-04 20:29:19
Pojdme Sevilla... alespon remiza dneska. Pak uz to bude 100% jen a jen v nasich rukach.
2021-04-04 20:52:52
Mne sa už dlho nepáči tá Koemanova rotácia. Našťastie zatiaľ nemáme až také problémy s preťažením. Záloha Pedri Griezmann Busquets by bol ideál (Puig nehráva, ten tak v 60 minúte a v prípade dobrého výsledku skôr a Moriba bol za Béčko) na stopéroch sa potrebuje rozohrať Araujo, takže Araujo Mingueza Lenglet.
2021-04-04 22:32:27
Acuuuuuunaaaaaaaaaa
2021-04-04 22:42:51
Acunamatata!!!!
2021-04-04 22:44:19
Nech to tí pajtaci udržia
2021-04-04 22:52:26
Konečne niekto tak chyta aj proti atleticu nie len proti nam
2021-04-04 22:55:07
Minutka
2021-04-04 22:56:51
It is what it is
2021-04-04 22:57:32
A je to tu titul je v našich rukách 😁😁
Nispero 2021-04-05 15:40:29
To znie, akoby uz bol vyhraty😁
Malloy 2021-04-05 17:33:28
Škoda že len znie