Barcelona nakonec nedokázala na stadionu Alfreda di Stéfana zápas srovnat, tudíž odlétá z Madridu bez bodů. Naopak soupeř se alespoň do neděle usadil na první ligové příčce. Co nám El Clásico ukázalo?

Nejlepší: Naděje do budoucna

Po katastrofálním prvním poločase se Barcelona ještě pokusila zvrátit utkání ve svůj prospěch. I přes krajně nepříznivé podmínky si dokázali svěřenci Ronalda Koemana vytvořit mnoho příležitostí a dokonce se i po střele Óscara Minguezy prosadit. Šanci se prosadit měl i Ilaix Moriba, který v úplně poslední příležitosti zápasu natrefil břevno. Lze tedy konstatovat, že to byli hlavně mladíci, kteří donutili Real se strachovat o výsledek. Při troše štěstí mohl zápas klidně skončit remízou. Na straně druhé je potřeba uznat, že Real byl místy hlavně takticky lepší. Barcelona se ale zase může dívat optimisticky na svou budoucnost: s Araújem, Minguezou, dnes slabšími Pedrim či Destem, a s vhodnými posilami se může v další sezoně vrátit mnohem silnější.

Nejhorší: Taktika

Už před zápasem bylo jasné, že Real se svými zkušenostmi bude mít určitou výhodu. Aby toho nebylo málo, rozhodl se kouč Zidane nasadit od začátku Fedeho Valverdeho a posílit tak střed pole. Cílem francouzského trenéra tak ani nebylo držet míč, ale postavit před pokutové území neprostupnou stěnu, přičemž Valverde s Viníciusem si měli nabíhat za Lengleta s Minguezou a využívat tak volných prostorů mezi stopery a krajními obránci. Alba a Dest byli rázem vyřazeni ze hry. Ostatně tak padl i první gól zápasu. Reakce Ronalda Koemana sice po poločasvé pauze přinesla zlepšení. Kdyby však Koeman nasadil de Jonga od začátku do obrany, čímž by měli hosté flexibilnější formaci, v útoku by rázem bylo místo pro Griezmanna a tím by se zase zvětšila palebná síla... Nizozemec byl zkrátka tentokráte takticky přelstěn.