Katalánci mali jedinečnú možnosť dostať sa na prvé miesto priebežného poradia La Ligy, ale zápas s Granadou dorafali takým spôsobom, že nielenže sa nedostali na čelo tabuľky, ale ligu už dokonca nemajú ani vo vlastných rukách. Známky preto neprekvapia.

Hodnotenie hráčov bolo zostavené podľa nasledovného kľúča -> do úvahy sme brali 2 subjektívne zdroje: hodnotenie portálu ESPN a hodnotenie katalánskeho denníka Sport a potom hodnotenie dvoch štatistických portálov Whoscored.com a sofascore.com. Pri každom hráčovi je priemer známok z týchto 4 zdrojov s komentárom portálu ESPN. Kompletné čísla nájdete v tabuľke na konci článku.

Ter Stegen - 5,7

Zlá reakcia pri prvom góle, no v oboch prípadoch mu nepomohla obrana.

Mingueza - 5,6

Zle načasoval obranný zákrok, z čoho rezultoval prvý gól Granady, ktorý strelil Marchís.

Piqué - 5,7

Pri druhom góle Granady stratil Molinu z dohľadu a 39-ročného útočníka nechal úplne voľného.

Umtiti - 5,8

Podobne ako Piqué, ani Umtiti sa nevyznamenal pri víťaznom góle Granady. Okrem toho však podal veľmi dobrý výkon pri svojom prvom štarte po takmer dvoch mesiacoch. V prvom polčase sme z jeho strany videli veľmi dobrý blok na Roberta Soldada.

Sergi Roberto - 5,4

Obidva góly padli po akcii z jeho strany. Marchís sa dokázal dostať za jeho chrbát a Adrianovi Marinovi nechal priveľa priestoru na center pred druhým gólom.

De Jong - 6,4

Pracoval tvrdo v defenzíve aj v útoku, mal prsty v niektorých pekných akciách, ale nemal veľký vplyv na hru.

Busquets - 7,1

Postaral sa o niektoré z najlepších momentov Barcelony. 3 či 4 prihrávky boli tak kvalitné, že ich dokážu vyčarovať len tí najlepší hráči.

Moriba - 6,5

Mladík nahradil Pedriho a podal dobrý výkon, získal priamy kop v nebezpečnom priestore a po prestávke poslal Griezmanna do výbornej šance.

Alba - 5,8

Na svojej strane hral proti presile, ale neprestával sa snažiť a spoluhráčom v ofenzíve pomáhal ako len vedel.

Messi - 7,1

Strelil skvelý úvodný gól, ale nepremenil výbornú šancu, aby pred prestávkou navýšil na 2:0.

Griezmann - 6,7

Skvelá otočka a asistencia na Messiho gól, no takisto nepremenil výbornú šancu, keď po prihrávke od Ilaixa netrafil ani len bránku hostí.

Náhradníci

72' Dembélé - 6,1

Po príchode na ihrisko mal loptu často vo svojej moci, ale vo finálnej tretine nedokázal nič vymyslieť.