Tréner FC Barcelona Xavi Hernández dúfal, že s takýmto zápasom sa tak skoro nestretne.

Pokiaľ ide o plánovanie tímu, je potrebné počítať s najhoršími scenármi. Napriek tomu, že všetci boli presvedčení, že tento projekt Barcelony je dobrý a napreduje, futbal je nevyspytateľný a všetko sa môže zmeniť v priebehu okamihu.

Tréner Barcelony bol s výkonmi aj výsledkami tímu v prvých týždňoch aktuálneho ročníka spokojný aj napriek remíze v úvodnom zápase proti Rayo. Všetko napredovalo dobre. Scenár s finálovým zápasom proti Interu Miláno už 12. októbra, nebol očakávaný.

Poslednou vecou, ktorú Xavi chcel, bolo, aby sa jeho ambiciózny projekt ocitol v tejto situácii už v 4. kole skupinovej fázy Ligy Majstrov. Zápas o všetko. Barcelona musí odvetu proti Interu na Camp Nou vyhrať, inak jej bude hroziť prakticky vypadnutie zo skupiny.

Zápas proti Bayernu Mníchov v Allianz Arena mal pre Blaugranas trpkú príchuť, pretože Katalánci boli herne lepším tímom, ale nedokázali premeniť šance, v dôsledku čoho nakoniec prehrali. Inter zas nepotreboval zahrať nič extra, aby porazil Xaviho Barcelonu. Nasledujúce dni nebudú príjemné a stredajší zápas je nesmierne dôležitý.

zdroj: sport.es

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2022-10-07 06:46:05
tak to je snad jasné ne? To nechtěl nikdo. Ale prostě to tak je a ta skupina smrti s sebou tohle riziko nesla. Taky nám nepomohlo to, že první dva důležité zápasy v lize mistrů jsme hráli venku a že si u obou sedl k VAR někdo, kdo moc Barcu asi nemusí. Ale co už, tohle k fotbalu patřilo odjakživa a Barca prostě nemůže spoléhat na to, že dá jednoho náhoďáka po odrazu od ruky, nebo že jí bude písklá pencle...
cwirko 2022-10-07 08:49:59
To s vonkajšími zápasmi je pravda, ale táto nevýhoda ma aj opačnú stránku a to ze teraz hráme ťažké zápasy doma a Inter vonku.
2022-10-07 08:47:11
Nějak mi připadá, že jak není na hřišti Araujo, tak není najednou žádnej lídr kterej by to vyburcoval. Zase jsme na hřišti jako bez jiskry
matewr 2022-10-07 10:01:47
mě v tomhle ohledu krapet i zklamal Lewa. Minulé zápasy byl mnohem víc slyšet a vidět, rozdával rady a povzbuzoval. Tenhle zápas měl povětšinou sklopenou hlavu.
Vladinko 2022-10-07 11:16:18
Ale to presne je Robo vo veľkých zápasoch...
Barco10 Premium
2022-10-07 08:55:49
Ani nechcem vidiet ten zapas proti interu ved teraz este aj inzaghi bude v 16tke
matewr 2022-10-07 09:10:35
:D
Peto333 2022-10-07 09:29:33
Barcelona dlhodobo na betón zahrať nevie.... Takže ako tréner Interu by si bol v tej 16 aj ty
JanP Premium 2022-10-07 09:42:25
Njn, fuj... mně se živě vybavuje to semifinále 2010... Jak tam na 16 skoro byl Mourek a 70 minut se nedostali k pulicimu kruhu.... A stejně to bylo k prdu.... Musíme věřit
JanP Premium 2022-10-07 09:42:51
i Mourek...
drussbarb 2022-10-07 10:39:25
Barce jsem začal fandit kvůli zápasu, o kterém píšeš. Dodnes si pamatuju, že už snad v páté minutě dostal brankář Interu žlutou za zdržování :(
matewr 2022-10-07 10:42:39
@drussbarb: přesně tohle by se mělo dít mnohem častěji... když nějaký klub vyloženě zdržuje už od začátku, tak právě doba, kdy se dá ta žlutá brankaři může hodně změnit celý průběh zápasu.
Vladinko 2022-10-07 11:19:50
Julio Cesar dostal žltú kartu v 34. minúte takze by bolo fajn nevymyslat si dačo s piatou minútou. To či to bolo za zdrzovanie sa mi hľadať nechce, ale vzhľadom na to čo za výmysly tu píšeš si tipnem, že to za zdrzovanie nebolo. Btw, Inter mal od nejakej 20. minúty červenú kartu a aj tak postúpil. Mali to s redkou otvoriť či čo?
jirkam Premium
2022-10-07 11:39:11
Měl by,se hrat čistý čas jak v hokeji, nebo basketu a,žádné zdrzovani by nebylo
JanP Premium 2022-10-07 12:40:41
Přesně tak, to že ještě není je neuvěřitelné.... Ikdyž vlastně je...
2022-10-07 12:22:53
tak ono úprimne, hrať proti betonu je nesmierne zložité. Pokial sa nepodarí streliť rychly gol v prvom polčase, tak je to každou minútou ťažšie. Na svete je podla mna aktuálne len 1 tím, ktorý vie hrať proti betonu...Snad si každy domyslí ktorý tím mám na mysli
2022-10-07 12:47:10
Nemáme jediného hráča ktorý si dovolí strieľať z 16 -25 metrov. Pri zaparkovanom autobuse to je vždy riešenie. Žiaľ v Barce taký strelec nebol ani za Pepa - no vtedy to nebolo treba. Neviem či Xaviho držanie lopty je - nie je v takýchto zápasoch skôr nevýhodou. Strely z diaľky a strednej vzdialenosti sa dokážu poodrážať všelijako a dorážky ... Lebo kombinovať až do brány sa nedá : 20 nôh súpera v šestnástke.