Katalánci ťahali v súboji s Realom Madrid na Santiago Bernabéu za kratší koniec a prehrali 3:1. Výkony viacerých hráčov sklamali, čo potvrdzuje aj hodnotenie. Poďme na známky.

Hodnotenie hráčov bolo zostavené podľa nasledovného kľúča -> do úvahy sme brali 2 subjektívne zdroje: hodnotenie portálu thehardtackle.com a hodnotenie katalánskeho denníka Sport a potom hodnotenie dvoch štatistických portálov Whoscored.com a sofascore.com. Pri každom hráčovi je priemer známok z týchto 4 zdrojov s komentárom portálu thehardtackle.com. Kompletné čísla nájdete v tabuľke na konci článku.

Ter Stegen - 5,6

Ter Stegen si mal počínať lepšie pri zakončení Viniciusa, pretože jeho pokus vyrazil len k Benzemovi, ktorý otvoril skóre. Pri ostatných dvoch góloch nemal nárok. Je potrebné dodať, že ho vôbec nepodržala defenzíva.

Sergi Roberto - 5,1

Mal problémy s Viniciusom a častokrát bol prichytený mimo pozíciu. Robertovi sa nedarí držať obrannú líniu na svojej strane. Ak chce hrávať v základnej zostave Barcelony, musí podávať lepšie výkony.

Koundé - 6,5

S gólmi Realu toho veľa urobiť nemohol, keďže slabý zápas odohral ako Sergi Roberto, tak aj Éric García. V prípade Francúza zas bolo miestami vidieť chýbajúci zápasový rytmus, čo je pochopiteľné, no napriek tomu bol najlepším obrancom tímu.

García - 4,4

Častokrát prijal zlé rozhodnutie a na jeho výkone bolo badať, že si vôbec neverí. Mal prsty v druhom góle Realu a zapríčinil nepotrebnú penaltu pre Real, ktorá prakticky rozhodla o výsledku zápasu.

Balde - 5,5

Mladíkovi znepríjemňovali život Valverde aj Carvajal a tak to v El Clásico nevedel rozbaliť naplno. Bol nervózny na lopte a neraz ju stratil veľmi ľahko. Hral svoj prvý zápas proti Realu a bolo to vidno.

De Jong - 6,4

Začal dobre a lepšie mu to išlo smerom dopredu, než v defenzíve. V 37. minúte mal šancu na strelenie gólu. Okrem toho ukázal pár dobrých prihrávok či umné nábehy dopredu, vytváral príležitosti a pokúšal sa otvoriť obranu súpera. V druhom polčase zahral dobre aj obrane, keď ho Xavi presunul trochu nižšie.

Busquets - 5,1

Nastal čas, aby veterán Barcelony obsadil miesto na lavičke. Bol len tieňom Toniho Kroosa a vôbec sa mu nedarilo v strede poľa presadiť svoju autoritu.

Pedri - 5,6

Clásico nevyšlo ani Pedrimu, ktorý bol pri góle Realu v prvom polčase nachytaný mimo pozíciu. Pedri nedokázal čeliť dvojici Modrić-Kroos a z množstva duelov vyšiel ako porazený. Mladík sa má ešte veľa čo učiť a zápas proti Realu mu to rázne pripomenul.

Raphinha - 6,1

Ukázal túžbu a hlad, ale nedokázal to podporiť hmatateľným produktom na ihrisku. Snažil sa tiahnuť vpred vždy, keď mal možnosť a zaznamenal pár neúspešných zakončení. Vytvoril príležitosť aj pre Lewandowskeho.

Lewandowski - 5,6

Poliak sa nedokázal strelecky presadiť. V prvom polčase nedal tutovku. Počas celého stretnutia to z jeho strany nebolo úplne dobré. Na druhej strane zohral istú úlohu pri góle Ferrana Torresa. Ale to bolo neskoro a málo.

Dembélé - 5,8

Dembélé pokračuje v zápasoch, kedy má problémy prijímať dobré rozhodnutia. Ocitol sa v náznakoch šancí, ale tie pokazil zlou prihrávkou či strelou. Jeho mužstvo to vyšlo draho. V druhom polčase mal zas problémy s Mendym, ktorý mu veľa nedovolil.

Náhradníci

60' Ferran Torres - 6,5

Španiel dodal hre Barcelony viac života a strelil kontaktný gól. Ale po góle sa mu viac nedarilo, než darilo.

60' Gavi - 5,7

Do stredu poľa vniesol agresivitu, ale kvalitatívne nebol na úrovni záložníkov súpera. Môže byť rád, že za faul na Tchouameního videl len žltú kartu.

60' Alba - 6

Bol lepší ako Balde, ale ani to nestačilo na to, aby mal na zápas nejaký zásadnejší vplyv.

73' Fati - 7,1

Realu robil problémy a možno bol najlepším hráčom Barcelony. Vymyslel gól pre Ferrana Torresa a v dvoch prípadoch nemal sám ďaleko k tomu, aby sa zapísal na streleckú listinu.

83' Kessíe - 5,8

Na ihrisko sa dostal v závere a nemal dostatok času, aby mal nejaký vplyv na priebeh stretnutia.

zdroj: sport.es whoscored.com sofascore.com thehardtackle.com forcabarca.sk
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

10 komentáre
2022-10-17 13:09:17
Ter Stegen si mal počínať lepšie pri zakončení Viniciusa, pretože jeho pokus vyrazil len k Benzemovi, ktorý otvoril skóre.......přečtu si první hodnocení a nevěřím svým očím ,on na něj jde sám ,Ter Stegen to výborně reflexivně chytí a tady ho kritizuji ,že to vyrazl k Benzemovi ....to je fakt děs
2022-10-17 13:17:23
Dorážku vyrazenej strely má riešiť obrana.