Jedným z hlavných letných prestupových cieľov Barcelony mal byť pravý obranca, ale madridský denník Marca sa domnieva, že Barcelona na túto pozíciu žiadneho hráča nakoniec nepodpíše. Pavard a Foyth sú príliš drahí a na trhu nie je veľa iných možností. Barcelona pokryje medzery hráčmi zo súčasného kádra.

Podľa Marca boli s Blaugranas spájaní okrem iných aj Benjamin Pavard a Juan Foyth, ale klub momentálne neuvažuje o kúpe týchto hráčov. Dôvodom je predovšetkým ich vysoká cena. Navyše, v prípade Foytha sa podľa katalánskeho denníka Sport objavil záujem zo strany Realu Madrid. Villarreal však o predaji Argentínčana rokovať nemieni a odvoláva sa na jeho odstupnú klauzulu vo výške 54 miliónov eur. Táto cena by sa mala ukázať ako príliš vysoká nielen pre Barcelonu, ale aj pre Los Blancos. Foyth je navyše v Barcelone považovaný za hráča príliš podobného Julesovi Koundému z hľadiska toho, že má defenzívnejší profil. Na druhej strane, Pavardovi sa o rok končí zmluva, ale Bayern ho nepredá lacno a aj samotný hráč nedávno priznal, že jeho zámerom je zostať v klube.

Za týchto okolností Marca uvádza, že Barcelona na post pravého obrancu nikoho nekúpi. Klub tvrdí, že to, čo má v kádri, stačí na pokrytie tejto pozície. Jules Koundé a príležitostne aj Ronald Araujo tam podávali dobré výkony počas väčšiny sezóny, čím prispeli k solídnej defenzíve Blaugranas v La Lige. Iná vec je, že s presunom jedného z nich na kraj obrany mužstvo príde o stopéra, čo by v priebehu sezóny mohlo byť problematické. Riešením by podľa názoru športového riaditeľstva bolo získanie Iñiga Martíneza ako ďalšieho stopéra. Otázkou je, či sa Koundé prispôsobí okolnostiam a bude hrať na pravej strane obrany.

O niečo ofenzívnejšou možnosťou by podľa denníka Marca bol v prípade potreby Sergi Roberto. Repertoár Španiela je obmedzený, ale musel by stačiť, keď sa hrajú zápasy, ktoré sú z hľadiska defenzívy menej náročné. Uvidíme, ako do tímu vstúpi Julian Araujo, ktorý sa postupne aklimatizuje v Barcelone. Ťažko predpokladať, že zaznamená rovnako dynamický progres ako Alejandro Balde, ale v prípade problémov by mohol byť ďalšou možnosťou.

zdroj: marca.com sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte alebo registrovať.
2023-03-31 20:57:39
Roberto a viac ofenzívna možnosť? Marca jasné už chápem. Roberto v poslednom čase hráva viac v zálohe a povedzme si radšej tam ako na RB.

Už predvčerom som tu písal, že to s RB nevyzerá nádejne. Rovnako ak by tu prišli Pavard a Foyth, tak lepšie výkony ako Kounde by nepodávali. Čo mi len vŕta hlavou prečo sa nepokúsiť aspoň o nejakého nádejného mladého hráča za lacný peniaz a možno vystrelí motyka, napr. Arnau z Girony, alebo Dedic so Salzburgu.
2023-03-31 23:00:26
Dest by mal dostať ešte jednu šancu viem zatiaľ nepresvedčili nikoho ani v Miláne ale Xavi to vie z hráčmi
alexko 2023-03-31 23:03:32
Alebo môže by náhradník Baldeho Alba pomaličky končí a keď Dest zaskakoval za Albu išlo mu to radšej si ho nechať ako ho máme niekomu darovať za haliere
O_Fenomeno 2023-04-01 01:21:09
Nie
xdiko 2023-04-01 07:06:37
Dest nepresvedčil nikoho, navyše Xavi sa o ňom dosť jasne vyjadril, keď povedal niečo v štýle, že nerozumie tomu, ako hráč, ktorý nechápe pozičnú hru, môže hrať v Barce.
alexko 2023-04-01 10:24:36
treba ho to naučiť a vysvetliť čo má hrať a ako mali by s ním pracovať na tom
xdiko 2023-04-01 18:43:00
Na to už je starý a bol tu dosť dlho, aby sa to naučil. To chceš hráča učiť do tridsiatky, či ako?
alexko 2023-04-02 03:06:59
Dest ma na to ešte vek aby sa niečo nové naučil Xavi a spol by mu mali vysvetliť čo od neho očakávajú a čo má hrať a keď to nepôjde tak pôjde on stále by to bolo lepšie ako ho niekomu darovať v Barce je dosť skúsených hráčov ktorý by mu vedeli pomôcť
2023-04-01 07:36:54
To by byla asi ta největší blbost. Potřebujeme posílit 3 posty a to jsou právě pravý obránce, levý křídelník a střední útočník. Sice přišel Araujo z MLS, ale chce to ještě jednoho hráče na pravého obránce. Koundé tam nesmí pořád nastupovat, protože tam zabije svou kariéru. Postupně je zápas od zápasu na pravém obránci horší a horší. Pokud tam bude pořád nastupovat, tak za 2 roky ho budeme prodávat jako průměrného hráče, přičemž to pro nás mohl být dlouhodobě klíčový střední obránce. A Roberto jako ofenzivnější varianta je opravdu úsměvné :D
2023-04-02 11:35:16
Nikoho nekúpia asi preto lebo chcú Cancela na hosťovanie. Bodaj by to bola pravda!))
2023-04-02 11:36:32
Pavard sa okrem toho pár krát jasne vyjadril že ak prestúpi, nebude hrať RB ale centrala