Brighton s Ansu Fatim v základnej jedenástke porazil AFC Ajax v zápase skupinovej fázy Európskej ligy. Anglický klub zvíťazil 2:0 a jeden z gólov strelil hráč, ktorý je na hosťovaní v FC Barcelona!

V 53. minúte zápasu Brighton - Ajax strelil Ansu Fati gól na 2:0. Španiel si nabehol do pokutového územia a v rýchlosti dostal prihrávku od Simona Adingra. 20-ročný hráč spracoval loptu a vystrelil presne k vzdialenejšej žrdi brány Dianta Ramaja.

Bol to tretí gól Ansu v tejto sezóne a druhý v rade. Minulý víkend Fati strelil gól v zápase proti Manchestru City.

V 64. minúte Ansu Fatiho vystriedal Facundo Buonanotte. Skóre 2:0 sa udržalo až do konca zápasu. Brighton si tak pripísal prvé víťazstvo v skupinovej fáze Európskej ligy a so štyrmi bodmi je v tabuľke skupiny B druhý za Marseille, ktoré má 5 bodov. Najbližší zápas odohrajú Čajky doma proti Fulhamu v Premier League.

zdroj: twitter, youtube.com